Szkolenia Search

Szkolenia Search

Lokalne, prowadzone przez instruktora kursy szkoleniowe na żywo pokazują poprzez interaktywną dyskusję i ćwiczenia praktyczne jak korzystać z wyszukiwania w swoich aplikacjach.

Szkolenie z usługi Search jest dostępne jako "szkolenie na miejscu" lub "szkolenie na żywo". Szkolenie na żywo w siedzibie klienta może odbywać się lokalnie w siedzibie klienta w Polsce lub w centrach szkoleniowych korporacji NobleProg w Polsce . Zdalne szkolenie na żywo odbywa się za pomocą interaktywnego, zdalnego pulpitu DaDesktop. NobleProg - Twój lokalny dostawca szkoleń.

Opinie uczestników

★★★★★
★★★★★

Plany szkoleń z technologii Search

Nazwa kursu
Czas trwania
Opis
Nazwa kursu
Czas trwania
Opis
14 godzin
Elasticsearch jest open-source, dystrybuowany wyszukiwarka. Jest powszechnie używany wraz z Logstash (motory do gromadzenia danych i log-parsing) i Kibana (platforma analityczna i wizualizacyjna) do tworzenia "ELK stack". Ten instruktor prowadzony, trening na żywo jest skierowany do programistów, którzy chcą zbudować rozwiązania wyszukiwania i analizy za pomocą Elasticsearch. Szkolenie rozpoczyna się od dyskusji na temat Elasticsearch architektury, w tym jej dystrybuowanego modelu i API wyszukiwania. Następuje to wyjaśnienie funkcjonalności Elasticsearch's i jak najlepiej zintegrować go w istniejącą aplikację. Ćwiczenia ręczne stanowią ważną część szkolenia i dają uczestnikom możliwość wprowadzenia ich wiedzy do praktyki podczas otrzymywania informacji zwrotnych na temat ich realizacji i postępu. Format kursu
  Duży nacisk na praktyki na żywo. Większość koncepcji jest uczona poprzez próbki, ćwiczenia i praktyczne rozwój.
Opcje dostosowania kursu
  Aby poprosić o dostosowane szkolenie dla tego kursu, prosimy o kontakt, aby zorganizować.
21 godzin
This instructor-led, live training in w Polsce (online or onsite) is aimed at developers and administrators who wish to use OpenSearch to perform distributed search and data analytics in a unified and secure system. By the end of this training, participants will be able to:
 • Set up the necessary development environment to start building search and analytics solutions with OpenSearch and OpenSearch Dashboards.
 • Understand the three approaches (snapshot, restart, and rolling) in upgrading from Elasticsearch OSS to OpenSearch.
 • Learn how to index data, create data streams, run queries, and streamline cross-cluster operations in OpenSearch.
 • Explore and use plugins, APIs, clients, and ingestion tools (Beats, Logstash, Grafana, etc.) to optimize search experience while keeping clusters secure.
 • Use OpenSearch Dashboards to centralize data management, visualization, logging, monitoring, and maintenance.
7 godzin
Carrot2 to otwarty źródłem wyników wyszukiwania, który automatycznie sklasyfikuje małe kolekcje dokumentów, takich jak wyniki wyszukiwania lub abstrakcje dokumentów, do kategorii tematycznych. Carrot2 oferuje komponenty gotowe do użycia, aby zdobyć wyniki wyszukiwania z różnych źródeł. W tym szkoleniu prowadzonym przez instruktora, uczestnicy dowiedzą się, jak ustawić i używać Carrot2, aby automatycznie zorganizować Search wyniki w kategoriach tematycznych. Po zakończeniu szkolenia uczestnicy będą mogli:
  Instalacja i konfiguracja Carrot2 Post-proces (kluster, tun itp.) dane generowane przez narzędzia wyszukiwania stron trzecich, takie jak Bing, ElasticSearch i Solr (Lucene) Integracja Carrot2 w aplikacjach Java i nie-Java Ekspozycja Carrot2 jako usługi na odległość
publiczność
  Twórcy Administrator systemowy
Format kursu
  Częściowe wykłady, częściowe dyskusje, ćwiczenia i ciężkie praktyki
14 godzin
Wyrażenia regularne to zestawy znaków definiujące wzorzec wyszukiwania. Wyrażenia regularne są często używane do tworzenia algorytmów do znajdowania, znajdowania i zamieniania lub sprawdzania poprawności danych wejściowych. Ten prowadzony przez instruktora trening na żywo (na miejscu lub zdalnie) jest skierowany do twórców stron internetowych, którzy chcą używać wyrażeń regularnych do tworzenia niezawodnych algorytmów definiujących wzorce wyszukiwania. Do końca tego szkolenia uczestnicy będą mogli:
 • Zastosuj techniki wyrażeń regularnych do dowolnego silnika Regex, takiego jak PHP, Pythonitp.
 • Pisanie złożonych wzorców wyszukiwania za pomocą zestawów znaków.
 • Automatyzacja skryptów w procesie systemowym przy użyciu rozszerzonych wyrażeń regularnych.
Format kursu
 • Interaktywny wykład i dyskusja.
 • Wiele ćwiczeń i praktyki.
 • Praktyczne wdrożenie w środowisku laboratorium na żywo.
Opcje dostosowywania kursu
 • Aby poprosić o szkolenie dostosowane do tego kursu, skontaktuj się z nami, aby umówić się.
14 godzin
Szkolenie skierowane jest do osób, które poszukują narzędzia ułatwiającego przeszukiwanie pełnotekstowe dużych zasobów danych.
14 godzin
Drupal to darmowa i otwarta platforma do zarządzania treścią i doświadczeniami cyfrowymi. Apache Solr to szybka, skalowalna i otwarta platforma wyszukiwania Java.
21 godzin
Ten kurs wprowadza studentów w platformę Solr Poprzez połączenie wykładu, dyskusji i ćwiczeń laboratoryjnych uczniowie zdobędą doświadczenie w konfigurowaniu efektywnego wyszukiwania i indeksowania Klasa zaczyna się od podstawowej instalacji i konfiguracji Solr, a następnie uczy uczestników funkcji wyszukiwania Solr Studenci zdobędą doświadczenie w zakresie faceting, indeksowania i znaczenia wyszukiwania wśród innych funkcji kluczowych dla platformy Solr Kurs obejmuje wiele zaawansowanych tematów, w tym sprawdzanie pisowni, sugestie, Multicore i SolrCloud Czas trwania : 3 dni Odbiorcy : programiści, użytkownicy biznesowi, administratorzy .
7 godzin
Szkolenie jest skierowane głównie do administratorów systemów oraz specjalistów IT, którzy są zainteresowani tym, w jaki sposób funkcjonuje klaster Solr / Solr Cloud, w jaki sposób go utrzymywać i nim zarządzać. Jednodniowy trening jest skoncentrowany na operacjach administracyjnych i pod tym kątem zostały również przygotowane ćwiczenia. Nie mniej jednak warsztat zawiera wszystkie niezbędne informacje na temat Apache Solr, pozwalające zrozumieć zasady działania i przeznaczenia tej technologii. Po szkoleniu, uczestnik będzie posiadał ogólną wiedzę na temat Apache Solr, ale przede wszystkim będzie znał:
 • podstawy indeksowania, przetwarzania i wyszukiwania dokumentów
 • zagadnienia dot. skalowania, wydajności
 • zasady utrzymywania instalacji Apache Solr
 • zaawansowane zagadnienia konfiguracyjne silnika wyszukiwania
14 godzin
Apache SolrCloud jest rozproszonym mechanizmem przetwarzania danych, który ułatwia wyszukiwanie i indeksowanie plików w sieci rozproszonej W tym instruktażowym szkoleniu na żywo uczestnicy dowiedzą się, jak skonfigurować instancję SolrCloud na Amazon AWS Pod koniec tego szkolenia uczestnicy będą mogli: Zapoznaj się z funkcjami SolCloud i ich porównaniem do tradycyjnych klastrów masterslave Skonfiguruj centralny klaster SolCloud Zautomatyzuj procesy, takie jak komunikowanie się ze skorupami, dodawanie dokumentów do odłamków itp Użyj Zookeepera w połączeniu z SolrCloud, aby dalej automatyzować procesy Użyj interfejsu do zarządzania raportowaniem błędów Load balance to instalacja SolrCloud Skonfiguruj SolrCloud do ciągłego przetwarzania i przełączania awaryjnego Publiczność Deweloperzy Solr Menadżerowie projektu Administratorzy systemu Analitycy wyszukiwania Format kursu Wykład częściowy, dyskusja częściowa, ćwiczenia i ciężka praktyka handson .
14 godzin
Solr to platforma wyszukiwania owinięta nad biblioteką Apache Lucene. Dzięki Solr programiści mogą utrzymywać mapowanie kluczowych elementów, takich jak słowa, terminy, frazy itp. Advanced Solr zapewnia integrację danych na wysokim poziomie. Szkolenie na żywo prowadzone przez instruktora (na miejscu lub zdalnie) jest przeznaczone dla programistów, którzy chcą wiedzieć, jak używać Solr do zaawansowanego programowania. Pod koniec tego szkolenia uczestnicy będą mogli:
 • Solr i SolrCloud dostroić i skalować
 • Obsługuj dużą liczbę kolekcji
 • Zapytaj o dane trasy
 • Zarządzaj migracją danych
Format kursu
 • Interaktywny wykład i dyskusja.
 • Dużo ćwiczeń i ćwiczeń.
 • Praktyczne wdrożenie w środowisku na żywo.
Opcje dostosowywania kursu
 • Aby poprosić o niestandardowe szkolenie dla tego kursu, skontaktuj się z nami w celu umówienia się.
21 godzin
Audiance Administratorzy lub programiści, którzy chcą wiedzieć, jak korzystać z Elasticsearch .
14 godzin
Publiczność Administratorzy lub programiści, którzy chcą wiedzieć, jak korzystać z Elasticsearch .
14 godzin
This instructor-led, live training in w Polsce is aimed at system administrators who wish to set up an ELK stack (Elasticsearch, Logstash, Kibana). Note that a minimum of 3 delegates is needed for this course to run. The training starts with a discussion of ELK architecture and functionality, then moves on to live lab implementation and practice. Hands-on exercises make up an important part of the training and give participants a chance to put into practice their knowledge while receiving feedback on their progress.
14 godzin
ten trening wprowadza Kibana do użytkowników Elasticsearch. Kibana jest open source analizy i wizualizacji platformy przeznaczone do pracy z Elasticsearch. Możesz użyć Kibana do wyszukiwania, przeglądania i interakcji z danymi przechowywanymi w indeksach Elasticsearch. Możesz łatwo przeprowadzać zaawansowaną analizę danych i wizualizować dane w różnych wykresach, tabelach i mapach. Kibana ułatwia zrozumienie dużych ilości danych. Jego prosty interfejs oparty na przeglądarce umożliwia szybkie tworzenie i udostępnianie dynamicznych pulpitów nawigacyjnych, które wyświetlają zmiany w zapytaniach Elasticsearch w czasie rzeczywistym.
7 godzin
Sphinx to pełnotekstowa wyszukiwarka opensource, która zapewnia funkcje wyszukiwania tekstów aplikacjom klienckim W tym instruktażowym szkoleniu na żywo uczestnicy nauczą się instalacji, konfiguracji i zarządzania Sphinx Pod koniec tego szkolenia uczestnicy będą mogli: Skonfiguruj Sphinx jako samodzielny serwer lub silnik pamięci masowej (SphinxSE) za pomocą MySQL Skonfiguruj Sphinx, aby połączyć się z bazą danych lub aplikacją Użyj "stałego schematu" Sphinx, a także atrybutów JSON do mapowania i filtrowania danych wyszukiwania Publiczność Administratorzy systemu DevOps Deweloperzy Format kursu Wykład częściowy, dyskusja częściowa, ćwiczenia i ciężka praktyka handson .

Last Updated:

Nadchodzące szkolenia z technologii Search

Szkolenie Search, Search boot camp, Szkolenia Zdalne Search, szkolenie wieczorowe Search, szkolenie weekendowe Search, Kurs Search,Kursy Search, Trener Search, instruktor Search, kurs zdalny Search, edukacja zdalna Search, nauczanie wirtualne Search, lekcje UML, nauka przez internet Search, e-learning Search, kurs online Search, wykładowca Search

Kursy w promocyjnej cenie

Newsletter z promocjami

Zapisz się na nasz newsletter i otrzymuj informacje o aktualnych zniżkach na kursy otwarte.
Szanujemy Twoją prywatność, dlatego Twój e-mail będzie wykorzystywany jedynie w celu wysyłki naszego newslettera, nie będzie udostępniony ani sprzedany osobom trzecim.
W dowolnej chwili możesz zmienić swoje preferencje co do otrzymywanego newslettera bądź całkowicie się z niego wypisać.

Zaufali nam

This site in other countries/regions