Szkolenia Linux

Szkolenia Linux

Praktyczne szkolenia na żywo z kategorii Linux z zakresu instalacji, administracji, programowania, zabezpieczania i rozwiązywania problemów z systemem Linux. Nasze kursy obejmują obsługę Linux na tradycyjnych serwerach, a także w systemach wbudowanych. Zapytaj konsultanta NobleProg o szkolenie dedykowane do potrzeb Twojego zespołu.

Szkolenie Linux jest dostępne jako "szkolenie stacjonarne" lub "szkolenie online na żywo".
Szkolenie stacjonarne może odbywać się lokalnie w siedzibie klienta w Polsce lub w ośrodkach szkoleniowych NobleProg w Polsce. Zdalne szkolenie online odbywa się za pomocą interaktywnego, zdalnego pulpitu DaDesktop .

NobleProg -- Twój lokalny dostawca szkoleń.

Opinie uczestników

★★★★★
★★★★★

Plany szkoleń z technologii Linux

Nazwa kursu
Czas trwania
Opis
Nazwa kursu
Czas trwania
Opis
35 godzin
This instructor-led, live training in w Polsce (online or onsite) is aimed at system administrators and IT professionals who wish to become proficient Linux system administrators. By the end of this training, participants will be able to:
 • Effectively manage Linux systems and servers.
 • Perform key system administration tasks.
 • Configure and troubleshoot networking in Linux.
 • Implement security measures to protect Linux systems.
21 godzin
Kali Linux to dystrybucja Linux stworzona z myślą o kryminalistyce cyfrowej i testach penetracyjnych. Zaawansowane testy penetracyjne z Kali Linux to bardziej zaawansowana technologia do wykorzystania w testach penetracyjnych i audytach bezpieczeństwa z dystrybucją Linux. Szkolenie na żywo prowadzone przez instruktora (na miejscu lub zdalnie) jest przeznaczone dla specjalistów IT, którzy chcą zdobyć zaawansowaną wiedzę w zakresie przeprowadzania testów penetracyjnych za pomocą Kali Linux, takich jak zaawansowane sniffowanie, pisanie exploitów, testowanie penetracji sieci i sieci bezprzewodowych, zarządzanie dokumentami i raportowanie oraz inne metody testowania penetracyjnego. Po zakończeniu tego szkolenia uczestnicy będą w stanie
  Zrozumienie i wykorzystanie zaawansowanej metodologii Kali Linux do testów penetracyjnych. Nauczyć się korzystać z narzędzi do oceny podatności. Zarządzanie dowodami, gromadzenie danych i raportowanie przy użyciu Kali Linux. Poznanie exploitów, ataków i eskalacji uprawnień.
Format kursu
  Interaktywny wykład i dyskusja. Dużo ćwiczeń i praktyki. Praktyczne wdrożenie w środowisku live-lab.
Opcje dostosowywania kursu
  Aby zamówić niestandardowe szkolenie dla tego kursu, skontaktuj się z nami.
28 godzin
This instructor-led, live training in w Polsce (online or onsite) is aimed at individuals who want to gain a solid understanding of open-source IT and cloud computing fundamentals. By the end of this course, participants will be able to:
 • Understand the principles of open-source software and its benefits.
 • Navigate and utilize the Linux command-line interface.
 • Comprehend cloud computing concepts and terminology.
 • Explore various cloud deployment models and services.
14 godzin
Kali Linux to dystrybucja Linux stworzona z myślą o kryminalistyce cyfrowej i testach penetracyjnych. Testy penetracyjne z Kali Linux zapewniają zaawansowaną platformę do etycznego hakowania, analizy bezpieczeństwa, polowania na błędy i wiele więcej. To prowadzone przez instruktora szkolenie na żywo (w trybie online lub na miejscu) jest przeznaczone dla specjalistów IT, którzy chcą dowiedzieć się więcej o przeprowadzaniu testów penetracyjnych i innym zarządzaniu bezpieczeństwem za pomocą Kali Linux. Po zakończeniu tego szkolenia uczestnicy będą w stanie
  Zrozumienie wewnętrznych elementów Kali Linux. Przeprowadzanie skanowania i analizy luk w zabezpieczeniach. Zarządzanie uprawnieniami do plików i strukturą katalogów. Praca z poleceniami i skrótami w stylu hakerskim.
Format kursu
  Interaktywny wykład i dyskusja. Dużo ćwiczeń i praktyki. Praktyczne wdrożenie w środowisku live-lab.
Opcje dostosowywania kursu
  Aby zamówić niestandardowe szkolenie dla tego kursu, skontaktuj się z nami.
7 godzin
Skupper to implementacja wirtualnej sieci aplikacji, która umożliwia bezpieczną komunikację między klastrami Kubernetes. Umożliwia aplikacjom dotarcie do wielu dostawców chmury, regionów i centrów danych. Szkolenie na żywo prowadzone przez instruktora (na miejscu lub zdalnie) jest przeznaczone dla programistów lub każdego, kto chce dowiedzieć się, jak używać Skupper do tworzenia bezpiecznej komunikacji w hybrydowym środowisku wielochmurowym. Po zakończeniu tego szkolenia uczestnicy będą w stanie
  Poznaj i zrozum podstawy Skupper. Konfiguracja i konfiguracja Supper w wielu przestrzeniach nazw. Skonfiguruj zabezpieczenia Skupper i zezwól na komunikację w wielu chmurach dla aplikacji.
Format kursu
  Interaktywny wykład i dyskusja. Dużo ćwiczeń i praktyki. Praktyczne wdrożenie w środowisku live-lab.
Opcje dostosowywania kursu
  Aby zamówić niestandardowe szkolenie dla tego kursu, skontaktuj się z nami.
21 godzin
Bash jest interpreterem języka poleceń i językiem skryptowym dla Linux i innych uniksopodobnych systemów operacyjnych; Szkolenie na żywo prowadzone przez instruktora (na miejscu lub zdalnie) jest przeznaczone dla programistów i administratorów systemów, którzy chcą zautomatyzować swoje zadania i efektywniej zarządzać swoimi systemami za pomocą Bash. Po zakończeniu tego szkolenia uczestnicy będą w stanie
  Instalowanie i konfigurowanie Bash. Pisać i wykonywać skrypty Bash. Zrozumieć cykl życia skryptu Bash i sposób, w jaki Bash pasuje do zadań administracji systemem. Używanie Bash do automatyzacji zadań i zarządzania systemami.
Format kursu
  Interaktywny wykład i dyskusja. Dużo ćwiczeń i praktyki. Praktyczne wdrożenie w środowisku live-lab.
Opcje dostosowywania kursu
  Aby zamówić niestandardowe szkolenie dla tego kursu, skontaktuj się z nami.
14 godzin
Ten dwudniowy kurs stanowi wprowadzenie do pisania skryptów powłoki systemu UNIX przy użyciu powłok Korn i Bash oraz do bardziej zaawansowanych funkcji systemu UNIX, w tym edytora wsadowego sed i języka przetwarzania plików tekstowych awk. Chociaż bazuje na wersji Solaris systemu UNIX działającej na komputerach stacjonarnych, poznane zasady można zastosować do wszystkich innych wersji systemu UNIX, w tym Linux, AIX, HP-UX i SCO. Kurs ma formę warsztatów, z połączeniem wykładu, przykładów roboczych i ćwiczeń praktycznych. Chociaż treść może być dostosowana do indywidualnych potrzeb, zwykle potrzeba co najmniej 1 dnia na omówienie podstawowych elementów. Pełne notatki z kursu są dostarczane wraz z przykładowymi plikami skryptów i darmowymi narzędziami programowymi do wykorzystania w dostępie do serwera UNIX.
14 godzin
Kurs odpowiada na pytania:
 • Jak wykonywać podstawowe czynności w systemie?
 • Gdzie szukać informacji i jak uzyskać pomoc?
 • Jak działa system uprawnień?
 • Jakie są typy plików w systemie?
 • Jak najprościej i najszybciej rozwiązać problemy?
21 godzin
 • W jaki sposób administrować systemem?
 • W jaki sposób zbudowany jest Linux?
 • Jak zarządzać kontami użytkowników?
14 godzin
Podczas kursu uczestnik dowie się:
 • Co to są ataki DoS, Flooding, Sniffing, MIM?
 • Jak włamać się ze strony sieci do serwera?
 • Jak podglądać pakiety w sieci (także działającej na switchach)?
 • Czy można podglądać dowolne połączenie na świecie?
 • Jak monitorować sieć?
 • Jak skonfigurować firewall?
 • Jak używać szyfrowanych połączeń?
 • Jak tworzyć tunele?
 • Jak logować pakiety?
 • Jak skanować porty?
 • Jak zmniejszyć liczbę niepotrzebnych usług na serwerze?
28 godzin
  Stworzony Linux/Unix Administratorzy i programiści, którzy są zainteresowani zaangażowaniem się w serwery LInux/Unix Nawet początkujący, którzy mają podstawowe umiejętności i wiedzę na temat Linux, mogą nadrobić zaległości w tym kursie, jeśli będziesz szczegółowo śledzić laboratorium i wyjaśnienia instruktora. Ten kurs ma na celu przećwiczenie zarządzania serwerami Linux i pokazanie, że bardzo łatwo jest zrozumieć serwery Linux/Unix. Ten kurs zostanie dostarczony słuchaczom z 40% wykładów, 50% laboratoriów i 10% pytań i odpowiedzi. Ten pięciodniowy kurs kładzie duży nacisk na zajęcia laboratoryjne. Dowiesz się, jak wdrożyć i zarządzać serwerami Top 4 Linux, które zapewniają bardzo przydatne usługi sieciowe w krytycznym środowisku korporacyjnym. Może być dostarczony na dowolnej dystrybucji (Fedora, CentOS są powszechnie używane)
21 godzin
Nauka podstawowych umiejętności administrowania systemami Linux w środowisku warsztatowym. (Ubuntu lub CentOS) Dla kogo przeznaczony jest ten kurs: Inżynierowie, którzy chcą przejść na stanowiska związane z inżynierią i administracją Linuksa. Początkujący, którzy chcą zrozumieć, jak działa system operacyjny Linux i jak nim zarządzać. Osoby chcące przygotować się do uzyskania profesjonalnych certyfikatów, takich jak LPI poziom 1 lub RHCSA. Opis: Kurs ten ma na celu zapoznanie z zaletami systemów operacyjnych opartych na Linux, ich rolą w przedsiębiorstwie oraz sposobem ich zrozumienia i administrowania nimi. Skierowany do stosunkowo początkujących, nauczymy Cię wszystkich umiejętności niezbędnych do zarządzania małą Linux posiadłością. Korzystając z połączenia demonstracji i ćwiczeń praktycznych, przeprowadzimy Cię przez odpowiednie polecenia, narzędzia i procesy, które musisz znać, aby odnieść sukces jako administrator profesjonalnego środowiska Linux. Umiejętności prawidłowego uruchamiania i utrzymywania środowisk Linux są bardzo poszukiwane. Jeśli masz niewielkie lub żadne doświadczenie w pracy z Linux i chcesz szybko stać się kompetentnym administratorem, ten kurs zapewni Ci wszystkie narzędzia potrzebne do wejścia w ekscytujący i wymagający świat administracji Linux. Po ukończeniu tego kursu będziesz
  Zrozumieć, czym jest GNU/Linux i jego rolę we współczesnym IT Potrafi zainstalować dystrybucję Linuksa od podstaw Potrafi skonfigurować użytkowników, grupy, pamięć masową i sieć komputera opartego na Linux Potrafi pewnie poruszać się po interfejsie wiersza poleceń (CLI) na dowolnym serwerze Linux. Zrozumieć usługi, procesy i zasoby systemowe Instalować, usuwać i konfigurować oprogramowanie.
14 godzin
Kurs skierowany jest do młodszych programistów. Po ukończeniu kursu uczestnicy będą w stanie zrozumieć architekturę znanych serwerów sieciowych, takich jak Apache lub Nginx, i wdrożyć własne programy sieciowe. Kurs składa się w 67% z wykładów, a w 33% z ćwiczeń praktycznych.
21 godzin
Kurs ten ma na celu dostarczenie uczestnikom wszystkich niezbędnych narzędzi do zdobycia umiejętności pośrednich w zakresie systemu operacyjnego Linux, tak aby mogli edytować, zarządzać i strukturyzować program w sposób najbardziej dogodny dla ich organizacji z gruntowną wiedzą pośrednią na temat działania systemu.
7 godzin
Głównym celem tego praktycznego kursu jest zapoznanie administratorów systemów z linuksowym stosem wysokiej dostępności (Pacemaker, DRBD). Podczas szkolenia każdy uczestnik zbuduje dwumaszynowy klaster oferujący prostą usługę wysokiej dostępności (taką jak PostgreSQL lub NFS) na wirtualnym adresie IP. Rozważane są również zastosowania DRBD niezwiązane z wysoką dostępnością.
14 godzin
Ten praktyczny kurs zawiera tematy skierowane do administratorów systemów, programistów, programistów wbudowanych i zwykłych użytkowników komputerów stacjonarnych (w tym menedżerów), którzy chcieliby mieć ogólne wprowadzenie do wirtualizacji. Po ukończeniu tego kursu administratorzy będą mogli tworzyć prywatne chmury do użytku w produkcji, a programiści będą mogli testować swój kod na wielu systemach operacyjnych bez konieczności posiadania drugiego komputera lub płyty innej niż x86. Rozumiemy, że zestaw tematów przedstawionych w tym kursie obejmował szeroki zakres tematów, które mogą nie mieć zastosowania dla wszystkich klientów. Rezerwując ten kurs, określ, co chcesz osiągnąć za pomocą QEMU lub KVM, a my dostosujemy go, przenosząc czas z mniej istotnych tematów na te, które byłyby dla Ciebie ważne.
14 godzin
Flatpak to narzędzie do wdrażania oprogramowania, zarządzania pakietami i wirtualizacji aplikacji dla Linux środowisk komputerów stacjonarnych. Zapewnia środowisko piaskownicy, w którym użytkownicy mogą uruchamiać aplikacje w izolacji od reszty systemu. Ten kurs uczy podstawowego wykorzystania Flatpak, przydatnego zarówno dla programistów, jak i administratorów systemu. Kurs zawiera wiele ćwiczeń praktycznych, a uczestnicy będą ćwiczyć we własnym środowisku i budować własne obrazy Flatpak. Publiczność
  Deweloperzy Administratorzy systemów Menedżerowie
14 godzin
DNS (system nazw domen) to "książka telefoniczna" Internetu, zapewniająca katalog nazw komputerów i ich adresów IP. BIND jest najpopularniejszą Linux implementacją DNS. Kiedy otwierasz stronę internetową lub wysyłasz i odbierasz wiadomość e-mail, serwer DNS gdzieś po cichu adresuje Twoją wiadomość do zamierzonego odbiorcy. W tym prowadzonym przez instruktora szkoleniu na żywo uczestnicy poznają krytyczne funkcje DNS podczas wykonywania ćwiczeń w zakresie konfiguracji serwera DNS BIND w Linux. Kurs rozpoczyna się od odświeżenia kluczowych zasad sieciowych, a następnie przechodzi do praktycznej praktyki z konfiguracją i konfiguracją. Stopniowo dyskusja i praktyki zmierzają w kierunku bardziej złożonych tematów, takich jak bezpieczeństwo, dostępność, debugowanie i rozwiązywanie problemów. Format kursu Część wykładu, część dyskusji, dużo praktycznej praktyki i wdrażania, okazjonalne kwizowanie w celu pomiaru postępów
7 godzin
Alpine Linux to zorientowana na bezpieczeństwo, lekka (80 MB) dystrybucja Linuksa oparta na musl libc i BusyBox. Alpine Linux jest produkowany przez twórców Dockera i jest jedną z kilku dystrybucji dostosowanych do wirtualizacji, konteneryzacji i chmury. Alpine Linux zastępuje Ubuntu jako oficjalny obraz bazowy dla kontenerów Docker. Szkolenie to wprowadza architekturę Alpine Linux i prowadzi uczestników krok po kroku przez konfigurację Alpine Linux w środowisku laboratoryjnym na żywo. Pod koniec tego szkolenia uczestnicy będą mieli wiedzę i praktykę do wdrożenia Alpine Linux jako podstawy do uruchamiania kontenerów w środowiskach programistycznych, testowych i produkcyjnych. Publiczność
  Inżynierowie DevOps Administratorzy systemów Inżynierowie oprogramowania
Format kursu
  Część wykładu, część dyskusji, ciężka praktyka praktyczna
28 godzin
RHEL (Red Hat Enterprise Linux) is a Linux distribution targeted for the commercial market.
7 godzin
Projekt LEDE (Linux Embedded Development Environment) to system operacyjny Linux oparty na OpenWrt. Jest to kompletny zamiennik dla dostarczanego przez dostawców oprogramowania sprzętowego szerokiej gamy routerów bezprzewodowych i urządzeń niesieciowych. W tym instruktażowym szkoleniu na żywo uczestnicy dowiedzą się, jak skonfigurować router bezprzewodowy oparty na LEDE. Publiczność
  Administratorzy i technicy sieci
Format kursu
  Część wykładu, część dyskusji, ćwiczenia i ciężka praktyka praktyczna
14 godzin
Linux to system operacyjny typu open source, który jest popularny wśród deweloperów ze względu na swoją stabilność, elastyczność i możliwość dostosowania do własnych potrzeb. W tym prowadzonym przez instruktora szkoleniu na żywo uczestnicy dowiedzą się, jak przejść od tworzenia aplikacji internetowych w systemie Windows do programowania w Linux. Po zakończeniu tego szkolenia uczestnicy będą w stanie
  Zrozumienie podstaw systemu operacyjnego Linux i różnic między nim a Windows OS Instalacja systemu Linux i zapoznanie się z jego środowiskiem Wykonywanie poleceń systemu Linux Zabezpiecz Linuksa, ucząc się podstaw administracji systemem Linux i zarządzania użytkownikami Rozpocząć tworzenie aplikacji internetowych w systemie Linux
Publiczność
  Programiści aplikacji internetowych Osoby zainteresowane rozwojem na Linux Użytkownicy Windows, którzy chcą przejść na Linux
Format kursu
  Część wykładu, część dyskusji, ćwiczenia i ciężka praktyka praktyczna
7 godzin
Linux to system operacyjny typu open source, który jest popularny wśród deweloperów ze względu na swoją stabilność, elastyczność i możliwość dostosowania. W tym prowadzonym przez instruktora szkoleniu na żywo uczestnicy dowiedzą się, jak korzystać z wiersza poleceń Linux i wdrażać podstawowe polecenia. Po zakończeniu tego szkolenia uczestnicy będą w stanie
  Dobre zrozumienie systemu plików Linux i wiersza poleceń Linux. Dowiedz się, jak poruszać się po Linux systemie plików za pomocą Linux poleceń Dowiedz się, jak tworzyć i manipulować plikami i katalogami za pomocą poleceń Linux Tworzyć własne polecenia Linux
Publiczność
  Każdy zainteresowany rozpoczęciem pracy z Linux Użytkownicy Windows lub Mac, którzy są zainteresowani przejściem na Linux Istniejący Linux użytkownicy, którzy chcą być bardziej efektywni w korzystaniu z Linux wiersza poleceń
Format kursu
  Część wykładu, część dyskusji, ćwiczenia i ciężka praktyka praktyczna
35 godzin
Go (Golang) to język programowania o otwartym kodzie źródłowym opracowany przez Google. Jednym z popularnych przypadków użycia Go jest Linux i programowanie systemów uniksowych. W tym prowadzonym przez instruktora szkoleniu na żywo uczestnicy poznają podstawy programowania systemów z Go, przechodząc przez praktyczne ćwiczenia badające różne funkcje Go. Po zakończeniu tego szkolenia uczestnicy będą w stanie
  Zrozumienie podstaw programowania systemów Go Konfiguracja środowiska programistycznego Go Pisanie programów w języku Go Używanie zarówno podstawowych, jak i zaawansowanych funkcji języka Go do programowania systemów Unix i Linux Zrozumieć i używać Goroutines Pisanie szybkiego i lekkiego kodu w języku Go Pisanie niskopoziomowego kodu sieciowego w Go
Publiczność
  Programiści Programiści
Format kursu
  Część wykładu, część dyskusji, ćwiczenia i ciężka praktyka praktyczna
14 godzin
Autotools (GNU build system) – zestaw narzędzi programistycznych, które pomagają w kompilowaniu kodu źródłowego i budowaniu przenośnych pakietów oprogramowania dla wielu systemów operacyjnych z rodziny UNIX. Tworzenie przenośnego oprogramowania może sprawiać wiele trudności: kompilatory języka C różnią się na poszczególnych systemach, może brakować pewnych funkcji w bibliotekach programistycznych, pliki nagłówkowe mogą mieć różne nazwy. Jednym ze sposobów rozwiązania tego problemu jest pisanie kodu źródłowego z instrukcjami blokowymi wybieranymi przez dyrektywy preprocesora (#ifdef), jednak różnorodność narzędzi do kompilacji sprawia, że to podejście szybko staje się nieporęczne. Narzędzia autotools zostały zaprojektowane aby ułatwić rozwiązanie tej kwestii. Szkolenie ma na celu przybliżenie uczestnikom narzędzi z rodziny Autotools takich jak:  Autoconf, Automake i Libtool, ze szczególnym uwzględnieniem ich praktycznego zastosowania.
14 godzin
Linux jest niezbędnym systemem operacyjnym dla narzędzi SDN (software-defined networking). Konfigurowanie usług Linux dla sieci umożliwia takie funkcje, jak zautomatyzowana konserwacja sieci, konfigurowanie i testowanie serwerów i nie tylko. Szkolenie na żywo prowadzone przez instruktora (na miejscu lub zdalnie) jest przeznaczone dla inżynierów sieci, którzy chcą używać Linux do inżynierii sieci. Po zakończeniu tego szkolenia uczestnicy będą w stanie
  Skonfiguruj usługi Linux dla sieci. Zastąpienie przełączników przełącznikami Linux. Używanie poleceń Linux do zarządzania procesami. Konfiguracja sieci SDN w celu zautomatyzowania konserwacji sieci.
Format kursu
  Interaktywny wykład i dyskusja. Dużo ćwiczeń i praktyki. Praktyczne wdrożenie w środowisku live-lab.
Opcje dostosowywania kursu
  Aby zamówić niestandardowe szkolenie dla tego kursu, skontaktuj się z nami.
14 godzin
Cumulus Linux to Linux system operacyjny dla standardowych sieci przemysłowych. Korzystając z Cumulus Linux, użytkownicy mogą automatyzować, dostosowywać i skalować sieci centrów danych. To prowadzone przez instruktora szkolenie na żywo (online lub na miejscu) jest przeznaczone dla inżynierów sieci i administratorów sieci, którzy chcą korzystać z Cumulus Linux do wdrażania rozwiązań sieciowych dla centrów danych. Po zakończeniu tego szkolenia uczestnicy będą w stanie
  Twórz i obsługuj sieci dla firm każdej wielkości. Automatyzacja przepływów pracy CI/CD, takich jak procesy NetDevOps. Płynne dostosowywanie i skalowanie sieci. Wdrażaj standardowe funkcje bezpieczeństwa dzięki Cumulus Linux.
Format kursu
  Interaktywny wykład i dyskusja. Dużo ćwiczeń i praktyki. Praktyczne wdrożenie w środowisku live-lab.
Opcje dostosowywania kursu
  Aby zamówić niestandardowe szkolenie dla tego kursu, skontaktuj się z nami w celu ustalenia szczegółów.
70 godzin
a)    Jak działa WWW: protokół, budowa żądań i odpowiedzi, rola serwera, przeglądarki i DNS b)    Apache2/HTTPD - instalacja, główne moduły - budowa plików konfiguracyjnych: sekcje, dyrektywy, konteksty, hosty wirtualne - przekierowania, strony błędów, obsługa logów - ograniczenia dostępu, uwierzytelnienie, autoryzacja - Apache HTTPD jako reverse proxy  c)    HTTPS       -bezpieczeństwo transmisji       - jak działa HTTPS        - certyfikaty, klucze, CA  d)   PHP - PHP jako moduł do Apache’a       - PHP-FPM  e)   Baza danych MySQL/MariaDB       - instalacja i podstawy konfiguracji       - podstawy języka SQL       - tworzenie i importowanie baz danych, konfiguracja dostępów       - PhpMyAdmin       - popularne aplikacje webowe działające na platformie LAMP       - bezpieczeństwo serwera       - typowe błędy w konfiguracji       - kwestie podatności (dziur) w aplikacjach  f)   Menedżer woluminów logicznych      - tworzenie i modyfikacja grup i woluminów      - zmiana rozmiaru i migracja danych między dyskami    - migawki (snapshots) i ich zastosowanie w tworzeniu kopii zapasowych g)   Macierze RAID w Linuksie    - wprowadzenie do koncepcji RAID i różnych rozwiązań   (sprzętowe/programowe/“fakeRAID”)    - mdraid    - tworzenie, obsługa i naprawa macierzy h)  Szyfrowanie dysków    - mechanizm LUKS i cryptsetup    - format, klucze, sloty    - tworzenie i obsługa szyfrowanych woluminów w praktyce i)   DNS    - budowa i działanie globalnego systemu nazw domen    - własny serwer DNS    - BIN    - serwer DNS na Linuksie (budowa plików konfiguracyjnych, zarządzanie, bezpieczeństwo)     - rola DNS w działaniu poczty i innych usług     - mechanizm DNSSEC  j)   Kopie zapasowe i bezpieczeństwo danych   - strategie wykonywania kopii zapasowych   - przegląd linkusowych narzędzi do backupu   - archiwizacja   - kompresja   - mechanizm kopii różnicowych   - rdiff-backup   - scentralizowany system na dużą skalę   - Bareos/Bacula   -zabezpieczanie i przywracanie struktur woluminów i systemów plików k)   Wirtualizacja w Linuksie   - Linux jako host wirtualny   - KVM/libvirt   - instalacja, zarządzanie lokalne i zdalne z CLI oraz GUI   - planowanie i przydział zasobów   - sieci wirtualne i fizyczne   - różne podejścia   - optymalna konfiguracja systemów-gości dla KVM  l)   Wirtualizacja w Linuksie   - Linux jako host wirtualny   - Xen   - omówienie architektury, dom0 vs domu   - parawirtualizacja i HVM  m)   Wirtualizacja w Linuksie   - Linux jako gość na różnych hiperwizorach  n)   Monitoring infrastruktury z wykorzystaniem Linuksa   - Protokół SNMP i obsługa SNMP w Linuksie   - demon snmpd   - zastosowanie SNMP do monitorowania urządzeń sieciowych o)   Monitoring infrastruktury z wykorzystaniem Linuksa   - Nagios   - budowa i sposób działania - planowanie wdrożenia   - definiowanie hostów, usługi i zależności, szablony i progi   - zbieranie danych aktywnie i pasywnie   - jak monitorować usługę   - repozytoria wtyczek i tworzenie własnych   - powiadomienia   - grupy użytkowników, sposoby wysyłki (mail, SMS i inne)   - inne możliwości p)   Ansible       -automatyzacja zadań, scentralizowane zarządzanie infrastrukturą i wdrożeniami wstęp:        centralne zarządzanie i automatyzacja     - polecenia jednorazowe (ad-hoc)     - playbooki (struktura i podstawy tworzenia, moduły, bardziej złożone konstrukcje (warunki,  pętle, include)     - testowanie, rozwiązywanie problemów, obsługa błędów     - dobre praktyki     - vault  q)   Konteneryzacja     -Docker wprowadzenie r)   Konteneryzacja     - Docker woluminy i przechowywanie danych     - użycie gotowych obrazów     - Dockerfile     - budowa własnego obrazu dostosowanego do potrzeb     - Docker hub s)  Konteneryzacja     -Docker praca z kontenerami     - zarządzanie na co dzień (tworzenie, usuwanie, start/stop, autostart)     -korzystanie z woluminów lokalnych i zdalnych     - udostępnianie portów i usług sieciowych      - inspekcja działającego kontenera         - porównywanie z bazowym obrazem
7 godzin
Kurs dla Administratorów systemu Linux Standardowy zestaw uprawnień w systemie Linux opierający się na użytkownikach,
grupach oraz uprawnieniach do plików i procesów nie pozwala na definiowanie
skutecznych polityk bezpieczeństwa. Przykładowo, w razie przejęcia kontroli nad lokalna
usługa przez hackera, może on wykonywać dowolne operacje z uprawnieniami przejętej
usługi. Dzięki SELinux mamy możliwość zdefiniowania zakresu dozwolonych operacji,
charakterystycznych dla każdego serwisu. Pozwoli to zablokować dalsze próby
podniesienia uprawnień lub rekonesansu w obrębie sieci wewnętrznej.
Dzięki temu szkoleniu dowiesz się jak można znacząco poprawić bezpieczeństwo swoich
usług.  
35 godzin
Kurs administracyjny RHEL 8 Linux

Last Updated:

Szkolenie Linux, Linux boot camp, Szkolenia Zdalne Linux, szkolenie wieczorowe Linux, szkolenie weekendowe Linux, Kurs Linux,Kursy Linux, Trener Linux, instruktor Linux, kurs zdalny Linux, edukacja zdalna Linux, nauczanie wirtualne Linux, lekcje UML, nauka przez internet Linux, e-learning Linux, kurs online Linux, wykładowca Linux

Kursy w promocyjnej cenie

Newsletter z promocjami

Zapisz się na nasz newsletter i otrzymuj informacje o aktualnych zniżkach na kursy otwarte.
Szanujemy Twoją prywatność, dlatego Twój e-mail będzie wykorzystywany jedynie w celu wysyłki naszego newslettera, nie będzie udostępniony ani sprzedany osobom trzecim.
W dowolnej chwili możesz zmienić swoje preferencje co do otrzymywanego newslettera bądź całkowicie się z niego wypisać.

Zaufali nam

This site in other countries/regions