Szkolenia Linux

Szkolenia Linux

Praktyczne szkolenia na żywo z kategorii Linux z zakresu instalacji, administracji, programowania, zabezpieczania i rozwiązywania problemów z systemem Linux. Nasze kursy obejmują obsługę Linux na tradycyjnych serwerach, a także w systemach wbudowanych. Zapytaj konsultanta NobleProg o szkolenie dedykowane do potrzeb Twojego zespołu.

Szkolenie Linux jest dostępne jako "szkolenie stacjonarne" lub "szkolenie online na żywo".
Szkolenie stacjonarne może odbywać się lokalnie w siedzibie klienta w Polsce lub w ośrodkach szkoleniowych NobleProg w Polsce. Zdalne szkolenie online odbywa się za pomocą interaktywnego, zdalnego pulpitu DaDesktop .

NobleProg -- Twój lokalny dostawca szkoleń.

Opinie uczestników

★★★★★
★★★★★

Plany szkoleń z technologii Linux

Nazwa kursu
Czas trwania
Opis
Nazwa kursu
Czas trwania
Opis
7 godzin
Opis
This course has been created for managers, system architects, existing Unix or Windows administrators or anyone who wants to know what Ubuntu Server operating system has to offer. This course in most cases answers the question WHAT Ubuntu Server can do for you, rather than HOW to do things. If you are interested in the HOW question then please have a look at our Administration of Linux System training course.

This course always covers the newest release of Ubuntu.
14 godzin
Opis
Kurs został stworzony dla osób przygotowujących się do egzaminu certyfikacyjnego LPI 101. Prowadzony jest jako seria wykładów przeplatanych prostymi ćwiczeniami.
14 godzin
Opis
Kurs został stworzony dla osób przygotowujących się do uzyskania certyfikatu LPI . Prowadzony jest jako seria wykładów przeplatanych prostymi ćwiczeniami.
14 godzin
Opis
Ten kurs został przygotowany dla kogoś przygotowującego się do egzaminu 102 certyfikacji LPI. Jest prowadzony jako seria wykładów przeplatanych prostymi ćwiczeniami.
14 godzin
Opis
Ten kurs został przygotowany dla kogoś przygotowującego się do certyfikacji LPI. Jest prowadzony jako seria wykładów przeplatanych prostymi ćwiczeniami.
14 godzin
Opis
Ten dwudniowy kurs stanowi wprowadzenie do pisania skryptów powłoki UNIX przy użyciu powłok Korn i Bash oraz bardziej zaawansowanych funkcji systemu UNIX, w tym edytora wsadowego sed i pliku awk.

Chociaż oparte na systemie Solaris wersja UNIX działająca na komputerze stacjonarnym, poznane zasady można zastosować do wszystkich innych wersji systemu UNIX, w tym do systemów Linux, AIX, HP-UX i SCO.

Kurs ma format warsztatów, z mieszanką wykładów, przykładów roboczych i ćwiczeń praktycznych. Chociaż treść może być dostosowywana, zwykle wymagany jest co najmniej 1 dzień, aby objąć główne elementy.

Pełne notatki z kursu są dostarczane wraz z przykładowymi plikami skryptów i darmowymi narzędziami programowymi do użycia w uzyskiwaniu dostępu do serwera UNIX.
35 godzin
Opis
Jest to kompleksowy kurs szkoleniowy do administrowania systemem operacyjnym Debian GNU / Linux Jest zawsze dostarczany w bieżącej wersji Debiana .
14 godzin
Opis
Kurs odpowiada na pytania:

- Jak wykonywać podstawowe czynności w systemie?
- Gdzie szukać informacji i jak uzyskać pomoc?
- Jak działa system uprawnień?
- Jakie są typy plików w systemie?
- Jak najprościej i najszybciej rozwiązać problemy?
21 godzin
Opis
- W jaki sposób administrować systemem?
- W jaki sposób zbudowany jest Linux?
- Jak zarządzać kontami użytkowników?
14 godzin
Opis
Podczas kursu uczestnik dowie się:

- Co to są ataki DoS, Flooding, Sniffing, MIM?
- Jak włamać się ze strony sieci do serwera?
- Jak podglądać pakiety w sieci (także działającej na switchach)?
- Czy można podglądać dowolne połączenie na świecie?
- Jak monitorować sieć?
- Jak skonfigurować firewall?
- Jak używać szyfrowanych połączeń?
- Jak tworzyć tunele?
- Jak logować pakiety?
- Jak skanować porty?
- Jak zmniejszyć liczbę niepotrzebnych usług na serwerze?
14 godzin
Opis
Kurs odpowiada na pytania

- Jak działa powłoka?
- Jak pisać programy w powłoce?
28 godzin
Opis
- Utworzono administratorów i programistów Linux / Unix, którzy są zainteresowani zaangażowaniem się w serwery LInux / Unix
- Nawet początkujący, posiadający podstawowe umiejętności i wiedzę na temat Linux , mogą nadrobić zaległości w tym kursie, jeśli podążasz za laboratorium instruktora i szczegółowo objaśniasz.
- Ten kurs ma na celu przećwiczenie zarządzania serwerami Linux i pokazanie, że bardzo łatwo jest zrozumieć serwery Linux / Unix.
- Kurs zostanie dostarczony publiczności z 40% wykładów, 50% laboratoriów i 10% pytań i odpowiedzi. Ten pięciodniowy kurs silnie akcentuje ćwiczenia laboratoryjne.
- Dowiesz się, jak wdrażać i zarządzać 4 najlepszymi serwerami Linux które zapewniają bardzo przydatne usługi sieciowe w środowisku korporacyjnym o znaczeniu krytycznym.
- Może być dostarczany w dowolnej dystrybucji (powszechnie stosowane są Fedora, CentOS)
21 godzin
Opis
Naucz się podstawowych umiejętności administracji systemami Linux w środowisku warsztatowym. ( Ubuntu lub CentOS)

Dla kogo jest ten kurs:

Inżynierowie, którzy chcą przejść na funkcje inżynieryjne i administracyjne w Linux .
Początkujący, którzy chcą zrozumieć, jak działa system operacyjny Linux i jak nim zarządzać.
Osoby, które chcą przygotować się do uzyskania profesjonalnych certyfikatów, takich jak LPI poziom 1 lub RHCSA.

Opis:

Ten kurs ma na celu zapoznanie Cię z zaletami Linux operacyjnych opartych na Linux , ich rolą w przedsiębiorstwie oraz z ich zrozumieniem i administrowaniem. Skierowane do względnie początkujących, nauczymy Cię wszystkich umiejętności niezbędnych do zarządzania małą posiadłością Linux .

Korzystając z kombinacji demonstracji i ćwiczeń praktycznych, poprowadzimy Cię przez odpowiednie polecenia, narzędzia i procesy, które musisz znać, aby stać się skutecznym administratorem profesjonalnego środowiska Linux .

Umiejętności prawidłowego uruchamiania i utrzymywania środowisk Linux są bardzo poszukiwane.
Jeśli masz niewielkie lub żadne doświadczenie w pracy z Linux i chcesz szybko zostać kompetentnym administratorem, ten kurs zapewni Ci wszystkie narzędzia potrzebne do wejścia w ekscytujący i wymagający świat administracji Linux .

Pod koniec tego kursu będziesz:

- Zrozum, czym jest GNU / Linux i jego rola we współczesnym IT
- Być w stanie zainstalować dystrybucję Linuksa od zera
- Możliwość konfigurowania użytkowników, grup, pamięci i sieci komputera z systemem Linux
- Bądź w stanie bezpiecznie poruszać się po interfejsie wiersza poleceń (CLI) na dowolnym serwerze Linux
- Poznaj usługi, procesy i zasoby systemowe
- Zainstaluj, usuń i skonfiguruj oprogramowanie.
14 godzin
Opis
Ten kurs jest skierowany do młodszych programistów. Po ukończeniu kursu uczestnicy będą w stanie zrozumieć architekturę znanych serwerów sieciowych, takich jak Apache lub Nginx , i wdrożyć własne programy sieciowe.

Kurs obejmuje 67% wykładów, 33% ćwiczeń praktycznych.
21 godzin
Opis
Ten kurs ma na celu zapewnienie uczestnikom wszystkich niezbędnych narzędzi do zdobycia pośrednich umiejętności na temat Linux operacyjnego Linux , aby mogli oni edytować, zarządzać i strukturyzować program w sposób najbardziej dogodny dla ich organizacji, z dogłębną znajomością średnio zaawansowaną działanie systemu.
7 godzin
Opis
Głównym celem tego praktycznego kursu jest wprowadzenie systemu Linux wysokiej dostępności stosu (Pacemaker, DRBD) do administratorów systemu. Podczas szkolenia każdy uczestnik zbuduje klaster z dwoma maszynami, który oferuje prostą, wysoce dostępną usługę (taką jak Postgre SQL lub NFS) na wirtualnym adresie IP. Ponadto rozważane są zastosowania DRBD niezwiązane z wysoką dostępnością.
14 godzin
Opis
Ten praktyczny kurs zawiera tematy skierowane do administratorów systemów, programistów, programistów wbudowanych i zwykłych użytkowników komputerów (w tym menedżerów), którzy chcieliby mieć ogólne wprowadzenie do wirtualizacji. Po tym kursie administratorzy będą mogli tworzyć prywatne chmury do wykorzystania w produkcji, a programiści będą mogli przetestować swój kod w wielu systemach operacyjnych bez konieczności posiadania drugiego komputera lub płyty innej niż x86.

Rozumiemy, że zestaw tematów przedstawionych w tym kursie obejmował szeroki zakres tematów, które mogą nie mieć zastosowania dla wszystkich klientów. Dokonując rezerwacji tego kursu, określ, co chcesz osiągnąć za pomocą QEMU lub KVM, a my dostosujemy go, przenosząc czas z mniej istotnych tematów na te, które będą dla Ciebie ważne.
14 godzin
Opis
Flatpak to narzędzie do wdrażania oprogramowania, zarządzania pakietami i wirtualizacji aplikacji w środowiskach komputerów stacjonarnych z Linux . Zapewnia środowisko piaskownicy, w którym użytkownicy mogą uruchamiać aplikacje w oderwaniu od reszty systemu.

Ten kurs uczy podstawowych zastosowań Flatpak, przydatnych zarówno dla programistów, jak i administratorów systemu. Kurs obejmuje wiele ćwiczeń, a uczestnicy będą ćwiczyć w swoim środowisku i budować własne obrazy Flatpak.

Publiczność

- Deweloperzy
- Sysadmins
- Menedżerowie
7 godzin
Opis
Snap to otwarty system Linux pakowania stworzony przez Ubuntu celu uproszczenia instalacji i konserwacji pakietów. Czyni to poprzez rozwiązywanie konfliktów zależności zależnych od wersji. Pozwalając programistom na umieszczenie wszystkiego, co ich oprogramowanie, w jednym pakiecie, ich oprogramowanie może stać się niezależne i niezależne od systemu, na którym jest zainstalowane.

Szkolenie to wprowadza w funkcje i zalety Snap i porównuje je z innymi podobnymi Linux pakowania Linux i oprogramowaniem kontenerowym. Uczestnicy mają możliwość skonfigurowania, zbudowania i wydania własnych pakietów Snap.
14 godzin
Opis
DNS (system nazw domen) to „książka telefoniczna” internetu, dostarczająca katalog nazw komputerów i ich adresów IP. BIND to najpopularniejsza implementacja DNS w Linux . Po otwarciu strony internetowej lub wysłaniu i odebraniu wiadomości e-mail serwer DNS gdzieś cicho kieruje wiadomość do jej docelowego odbiorcy.

W tym prowadzonym przez instruktora szkoleniu na żywo uczestnicy poznają kluczowe cechy DNS podczas wykonywania ćwiczeń w konfiguracji i konfiguracji serwera DNS BIND w Linux . Kurs rozpoczyna się od odświeżenia kluczowych zasad sieciowych, a następnie rozpoczyna praktyczne ćwiczenia z konfiguracją i konfiguracją. Ciągle dyskusja i praktyki zmierzają w kierunku bardziej złożonych tematów, takich jak bezpieczeństwo, dostępność, debugowanie i rozwiązywanie problemów.

Format kursu

- Wykład częściowy, częściowa dyskusja, ciężka praktyka i wdrożenie, okazjonalne wyciszanie w celu pomiaru postępu
7 godzin
Opis
Alpine Linux to zorientowana na bezpieczeństwo, lekka (80 MB) dystrybucja Linux oparta na musl libc i BusyBox. Alpine Linux jest produkowany przez twórców Docker i jest jednym z kilku ostatnich rozpowszechnionych dystrybucji dostosowanych do wirtualizacji, kontenerowania i chmury. Alpine Linux zastępuje Ubuntu jako oficjalny obraz bazowy kontenerów Docker .

Trening ten wprowadza Alpine Linux architekturę „s i spacery uczestnicy krok po kroku przez proces konfiguracji Alpine Linux w rzeczywistym środowisku laboratoryjnym. Pod koniec tego szkolenia uczestnicy będą mieli wiedzę i praktykę do wdrożenia Alpine Linux jako podstawy do uruchamiania kontenerów w środowiskach programistycznych, testowych i produkcyjnych.

Publiczność

- Inżynierowie DevOps
- Administratorzy systemu
- Inżynierowie oprogramowania

Format kursu

- Wykład częściowy, dyskusja częściowa, ciężka praktyka praktyczna
28 godzin
Opis
RHEL (Red Hat Enterprise Linux) is a Linux distribution targeted for the commercial market.
21 godzin
Opis
To instruktażowe szkolenie na żywo wprowadza oprogramowanie, sprzęt i proces stepbystep potrzebny do zbudowania systemu rozpoznawania twarzy od zera Rozpoznawanie twarzy jest również znane jako Rozpoznawanie twarzy Sprzęt używany w tym laboratorium obejmuje Rasberry Pi, moduł kamery, serwa (opcjonalnie), itp Uczestnicy są odpowiedzialni za kupowanie tych komponentów samodzielnie Używane oprogramowanie obejmuje OpenCV, Linux, Python itp Pod koniec tego szkolenia uczestnicy będą mogli: Zainstaluj Linux, OpenCV i inne programy narzędziowe i biblioteki na Rasberry Pi Skonfiguruj OpenCV do przechwytywania i wykrywania obrazów twarzy Zapoznaj się z różnymi opcjami pakowania systemu Rasberry Pi do użytku w rzeczywistych środowiskach Dostosuj system do różnych zastosowań, w tym do nadzoru, weryfikacji tożsamości itp Publiczność Deweloperzy Technicy sprzętu / oprogramowania Osoby techniczne we wszystkich branżach Hobbiści Format kursu Wykład częściowy, dyskusja częściowa, ćwiczenia i ciężka praktyka handson Uwaga Inne opcje sprzętu i oprogramowania: Arduino, OpenFace, Windows, itp Jeśli chcesz skorzystać z któregokolwiek z nich, skontaktuj się z nami w celu umówienia się .
14 godzin
Opis
Raspberry Pi to bardzo mały komputer jednopłytkowy.

W tym instruktażowym szkoleniu na żywo uczestnicy dowiedzą się, jak skonfigurować i zaprogramować Raspberry Pi aby służył jako interaktywny i wydajny system osadzony.

Pod koniec tego szkolenia uczestnicy będą mogli:

- Skonfiguruj IDE (zintegrowane środowisko programistyczne), aby uzyskać maksymalną produktywność
- Zaprogramuj Raspberry Pi do sterowania urządzeniami, takimi jak czujnik ruchu, alarmy, serwery sieciowe i drukarki.
- Raspberry Pi architekturę Raspberry Pi , w tym wejścia i złącza dla urządzeń dodatkowych.
- Poznaj różne opcje języków programowania i systemów operacyjnych
- Testuj, debuguj i wdrażaj Raspberry Pi aby rozwiązać rzeczywiste problemy

Publiczność

- Deweloperzy
- Technicy sprzętu / oprogramowania
- Osoby techniczne we wszystkich branżach
- Hobbystów

Format kursu

- Część wykładu, część dyskusji, ćwiczenia i ciężka praktyka

Uwaga

- Raspberry Pi obsługuje różne systemy operacyjne i języki programowania. W tym kursie wykorzystany zostanie system operacyjny Raspbian oparty na Linux , a język programowania to Python . Aby poprosić o konkretną konfigurację, skontaktuj się z nami w celu umówienia się.
- Uczestnicy są odpowiedzialni za zakup sprzętu i komponentów Raspberry Pi .
7 godzin
Opis
Projekt LEDE ( Linux Embedded Development Environment) to Linux operacyjny Linux oparty na OpenWrt . Jest to kompletny zamiennik dostarczonego przez producenta oprogramowania układowego szerokiej gamy routerów bezprzewodowych i urządzeń innych niż sieciowe.

W tym prowadzonym przez instruktora szkoleniu na żywo uczestnicy dowiedzą się, jak skonfigurować router bezprzewodowy oparty na technologii LEDE.

Publiczność

- Administratorzy sieci i technicy

Format kursu

- Wykład częściowy, dyskusja częściowa, ćwiczenia i ciężka praktyka praktyczna
14 godzin
Opis
Internet of Things (IoT) to infrastruktura sieciowa, która bezprzewodowo łączy obiekty fizyczne i aplikacje, umożliwiając im komunikację między sobą i wymianę danych za pośrednictwem komunikacji sieciowej, przetwarzania w chmurze i przechwytywania danych.

Podczas tego prowadzonego przez instruktora szkolenia na żywo uczestnicy poznają podstawy Internetu przedmiotów, przechodząc przez tworzenie systemu czujnika IoT przy użyciu Raspberry Pi .

Pod koniec tego szkolenia uczestnicy będą mogli:

- Zrozumienie zasad Internetu przedmiotów, w tym komponentów Internetu przedmiotów i technik komunikacyjnych
- Dowiedz się, jak skonfigurować Raspberry Pi specjalnie dla aplikacji IoT
- Buduj i wdrażaj własny system czujników IoT

Publiczność

- Hobbyści
- Inżynierowie sprzętu i oprogramowania oraz technicy
- Osoby techniczne we wszystkich branżach
- Początkujący programiści

Format kursu

- Wykład częściowy, dyskusja częściowa, ćwiczenia i ciężka praktyka praktyczna

Uwaga

- Raspberry Pi obsługuje różne systemy operacyjne i języki programowania. Ten kurs użyje opartego na Linux Raspbian jako systemu operacyjnego, a Python jako języka programowania. Aby poprosić o określoną konfigurację, skontaktuj się z nami w celu ustalenia.
- Uczestnicy są odpowiedzialni za zakup sprzętu i komponentów Raspberry Pi .
14 godzin
Opis
Linux to system operacyjny typu open source, który jest popularny wśród programistów ze względu na jego stabilność, elastyczność i możliwości dostosowywania.

W tym instruktażowym szkoleniu na żywo uczestnicy dowiedzą się, jak przejść z tworzenia aplikacji internetowych w systemie Windows do programowania w Linux .

Pod koniec tego szkolenia uczestnicy będą mogli:

- Poznaj podstawy Linux operacyjnego Linux i jego różnice w stosunku do Windows OS
- Zainstaluj Linux i zapoznaj się ze środowiskiem Linux
- Wykonuj polecenia Linux
- Zabezpiecz Linux , ucząc się podstaw administracji systemem Linux i zarządzania użytkownikami
- Rozpocznij tworzenie aplikacji internetowych w Linux

Publiczność

- Twórcy aplikacji internetowych
- Osoby zainteresowane programowaniem w Linux
- Użytkownicy systemu Windows, którzy chcą przejść na Linux

Format kursu

- Część wykładu, część dyskusji, ćwiczenia i ciężka praktyka
7 godzin
Opis
Linux jest otwartym systemem operacyjnym, który jest popularny wśród programistów ze względu na jego stabilność, elastyczność i możliwość dostosowywania W tym instruktażowym szkoleniu na żywo uczestnicy dowiedzą się, jak korzystać z Linii poleceń systemu Linux i wdrażać podstawowe polecenia Pod koniec tego szkolenia uczestnicy będą mogli: Rozumiem dobrze system plików Linux i Linuksową Linię Komend Dowiedz się, jak poruszać się po systemie plików Linux za pomocą poleceń systemu Linux Dowiedz się, jak tworzyć i modyfikować pliki i katalogi za pomocą poleceń systemu Linux Twórz własne polecenia dla systemu Linux Publiczność Każdy zainteresowany rozpoczęciem pracy z systemem Linux Użytkownicy systemu Windows lub Mac, którzy są zainteresowani przejściem na system Linux Istniejący użytkownicy Linuksa, którzy chcą skuteczniej korzystać z Linii poleceń systemu Linux Format kursu Wykład częściowy, dyskusja częściowa, ćwiczenia i ciężka praktyka handson .
14 godzin
Opis
Arch Linux to niezależnie opracowana dystrybucja GNU / Linux, która często nazywana jest prostym systemem Linux, ponieważ zapewnia minimalny podstawowy system, umożliwiając użytkownikom konfigurację tylko w celu dodania tego, co jest wymagane W tym instruktażowym szkoleniu na żywo uczestnicy poznają podstawy systemu Arch Linux, przechodząc przez podstawowe etapy administrowania systemem w Arch Linux Pod koniec tego szkolenia uczestnicy będą mogli: Zapoznaj się z zasadami Arch Linux Zainstaluj Arch Linux na swoich systemach Wdróż różne zadania administracyjne systemu na Arch Linux Publiczność Administratorzy systemu Deweloperzy Format kursu Wykład częściowy, dyskusja częściowa, ćwiczenia i ciężka praktyka handson .
35 godzin
Opis
Go ( Go lang) to język programowania open source opracowany w Go ogle. Jednym z popularnych przypadków użycia Go jest programowanie systemów Linux i Unix.

Podczas tego instruktażowego szkolenia na żywo uczestnicy poznają podstawy programowania systemów za pomocą Go , przechodząc przez praktyczne ćwiczenia eksplorujące różne funkcje Go .

Pod koniec tego szkolenia uczestnicy będą mogli:

- Zrozumienie podstaw programowania systemów Go
- Skonfiguruj środowisko programistyczne Go
- Pisz programy w Go
- Skorzystaj zarówno z podstawowych, jak i zaawansowanych funkcji programowania systemów Go for Unix i Linux
- Zrozum i używaj procedur Go
- Pisz szybki i lekki kod za pomocą Go
- Napisz kod sieci niskiego poziomu za pomocą Go

Publiczność

- Programiści
- Deweloperzy

Format kursu

- Część wykładu, część dyskusji, ćwiczenia i ciężka praktyka

Nadchodzące szkolenia z technologii Linux

Szkolenie Linux, Linux boot camp, Szkolenia Zdalne Linux, szkolenie wieczorowe Linux, szkolenie weekendowe Linux, Kurs Linux,Kursy Linux, Trener Linux, instruktor Linux, kurs zdalny Linux, edukacja zdalna Linux, nauczanie wirtualne Linux, lekcje UML, nauka przez internet Linux, e-learning Linux, kurs online Linux, wykładowca Linux

Kursy w promocyjnej cenie

Newsletter z promocjami

We respect the privacy of your email address. We will not pass on or sell your address to others.
You can always change your preferences or unsubscribe completely.

Zaufali nam

This site in other countries/regions