Szkolenia Embedded Linux

Szkolenia Embedded Linux

Embedded Linux to system operacyjny Linux dla urządzeń wbudowanych, który ma cztery główne komponenty: łańcuch narzędzi, program ładujący, jądro i główny system plików. Lokalne, instruktażowe szkolenia z wbudowanego systemu Linux na platformach wbudowanych demonstrują poprzez interaktywną dyskusję i praktyczne ćwiczenia podstawy Embedded Linux.

Szkolenie z usługi Embedded Linux jest dostępne jako "szkolenie na miejscu" lub "szkolenie na żywo". Szkolenie na żywo w siedzibie klienta może odbywać się lokalnie w siedzibie klienta w Polsce lub w centrach szkoleniowych korporacji NobleProg w Polsce . Zdalne szkolenie na żywo odbywa się za pomocą interaktywnego, zdalnego pulpitu DaDesktop. NobleProg - Twój lokalny dostawca szkoleń.

Opinie uczestników

★★★★★
★★★★★

Podkategorie Embedded Linux

Plany szkoleń z technologii Embedded Linux

Nazwa kursu
Czas trwania
Opis
Nazwa kursu
Czas trwania
Opis
35 godzin
Cele kursu Zapewnienie zrozumienia podstaw wbudowanego GNU/Linux, jak poszczególne elementy pasują do siebie. Jakie komponenty są potrzebne do zbudowania wbudowanego systemu GNU/Linux, skąd je wziąć i jak je skonfigurować/zbudować/zainstalować? Skąd uzyskać pomoc? Co z licencjami na oprogramowanie? Ćwiczenia praktyczne zapewnią ci niezbędne doświadczenie praktyczne, aby po pomyślnym ukończeniu tego szkolenia rozwijać własne wbudowane systemy GNU/Linux. Opis Ten pięciodniowy kurs szkoleniowy wykorzystuje praktyczne ćwiczenia połączone z instrukcjami, aby zilustrować koncepcje wbudowanego GNU/Linux. Został on zaprojektowany, aby szybko doprowadzić cię do prędkości. Filozofia, koncepcje i polecenia niezbędne do efektywnego korzystania z GNU/Linux są opisane poprzez połączenie teorii i szkolenia w miejscu pracy. Nie wymyślaj koła na nowo, ale ucz się od doświadczonego trenera i zabierz do domu praktyczną wiedzę na temat GNU/Linux oraz umiejętność efektywnego wykorzystania go we własnym projekcie rozwoju wbudowanego. Kto powinien wziąć udział? Menedżerowie, kierownicy projektów, inżynierowie oprogramowania, sprzętu, rozwoju, systemów, testerzy, administratorzy, technicy i inne osoby zainteresowane technologią, które chcą jak najszybciej zrozumieć, jak działa Embedded GNU/Linux. Musisz korzystać z GNU/Linux lub musisz pozwolić sobie na luksus, aby zdecydować, czy ma to sens, czy nie. Być może próbowałeś już używać Embedded GNU/Linux, ale nie jesteś pewien, czy wszystko zrobiłeś we właściwy sposób. Obecnie używasz innego systemu operacyjnego i chcesz dowiedzieć się, czy GNU/Linux może być lepszy i/lub tańszy. Opcje dostawy Wszystkie materiały szkoleniowe są w języku angielskim, ale ich prezentacja może odbywać się w języku angielskim lub niemieckim, zgodnie z życzeniem, na całym świecie.
  na miejscu - prowadzony przez instruktora on-line - prowadzony przez instruktora połączenie na miejscu/on-line - prowadzone przez instruktora
 
14 godzin
Dwudniowy kurs składający się z około 60% praktycznych laboratoriów koncentrujących się na wewnętrznych elementach jądra Embedded Linux, architekturze, rozwoju i badaniu, jak pisać i integrować kilka typów sterowników urządzeń. Kto powinien wziąć udział? Inżynierowie zainteresowani Linux rozwojem jądra w systemach wbudowanych i platformach.
14 godzin
Jest to dwudniowy kurs obejmujący wszystkie podstawowe zasady budowania wbudowanych systemów linuksowych, około 60% całego czasu kursu to praktyczna implementacja do rzeczywistych zastosowań przy użyciu tych samych standardów i narzędzi, które są używane w przemyśle.
14 godzin
Embedded Linux, dzięki niskim kosztom, łatwości dostosowania i kompatybilności z wieloma typami mikroprocesorów, stał się naturalnym wyborem do zasilania szerokiej gamy urządzeń, takich jak smartfony, tablety, dekodery i odtwarzacze MP3. W tym prowadzonym przez instruktora szkoleniu na żywo uczestnicy dowiedzą się krok po kroku, jak zbudować system wbudowany Linux od podstaw. Od budowy minimalistycznego jądra po konfigurację procesów uruchamiania i inicjalizacji, uczestnicy poznają narzędzia, techniki i sposób myślenia potrzebne do wdrożenia w pełni funkcjonalnego systemu wbudowanego Linux. W przypadku szkoleń zdalnych, QEMU będzie używane do emulacji sprzętu. Inne platformy, w tym prawdziwe urządzenia sprzętowe, mogą być rozpatrywane indywidualnie. Format kursu Część wykładu, część dyskusji, duży nacisk na praktyczne wdrożenie
35 godzin
Opis Ta 5-dniowa klasa szkoleniowa wykorzystuje praktyczne ćwiczenia połączone z instrukcjami, aby zilustrować koncepcje wewnętrznych elementów jądra GNU / Linux i rozwoju sterowników urządzeń. Został zaprojektowany tak, aby szybko przyspieszyć pracę. Opisujemy procesy, koncepcje i polecenia niezbędne do pisania sterowników urządzeń GNU / Linux poprzez połączenie teorii i szkolenia w miejscu pracy. Nie wymyślaj koła na nowo, ale ucz się od doświadczonego trenera i zabierz do domu praktyczną wiedzę i umiejętność efektywnego wykorzystania jej we własnym projekcie rozwoju wbudowanego. Kto powinien wziąć udział? Osoby zainteresowane rozwojem lub oceną sterowników urządzeń GNU/Linux, takie jak inżynierowie oprogramowania, inżynierowie terenowi, kierownicy (projektów), inżynierowie sprzętu.
14 godzin
Podczas tego szkolenia uczestnicy dowiedzą się, jak zbudować własny wbudowany system Linux dla Raspberry Pi.
35 godzin
Systemy przechowywania danych NetApp to sprzętowe i programowe systemy zapisu i odczytu danych z macierzy dyskowych. Data ONTAP to system operacyjny używany w systemach pamięci masowej NetApp. Szkolenie na żywo prowadzone przez instruktora (na miejscu lub zdalnie) jest przeznaczone dla inżynierów, którzy chcą wdrożyć NetApp ONTAP w środowisku klastrowym. Po zakończeniu tego szkolenia uczestnicy będą w stanie
  Konfiguracja i administrowanie klastrem ONTAP 9.3. Ochrona danych za pomocą technologii Data Protection.
Format kursu
  Interaktywny wykład i dyskusja. Dużo ćwiczeń i praktyki. Praktyczne wdrożenie w środowisku live-lab.
Opcje dostosowywania kursu
  Ten kurs jest oparty na ONTAP 9.3. Aby zamówić niestandardowe szkolenie dla tego kursu, skontaktuj się z nami.
21 godzin
TensorFlow Lite to platforma głębokiego uczenia typu open source do wykonywania modeli na urządzeniach mobilnych i wbudowanych z ograniczonymi zasobami obliczeniowymi i pamięciowymi. To prowadzone przez instruktora szkolenie na żywo (online lub na miejscu) jest przeznaczone dla programistów, którzy chcą używać TensorFlow Lite do wdrażania modeli głębokiego uczenia się na urządzeniach wbudowanych. Po zakończeniu tego szkolenia uczestnicy będą w stanie
  Instalowanie i konfigurowanie Tensorflow Lite na urządzeniu wbudowanym. Zrozumienie koncepcji i komponentów leżących u podstaw TensorFlow Lite. Konwersja istniejących modeli uczenia maszynowego do formatu TensorFlow Lite w celu wykonania na urządzeniach wbudowanych. Praca w ramach ograniczeń małych urządzeń i TensorFlow Lite, przy jednoczesnym uczeniu się, jak rozszerzyć ich domyślne możliwości. Wdrażanie modeli głębokiego uczenia na urządzeniach wbudowanych z systemem Linux w celu rozwiązywania problemów świata fizycznego, takich jak rozpoznawanie obrazów i głosu, przewidywanie wzorców oraz inicjowanie ruchów i reakcji robotów i innych systemów wbudowanych w terenie.
Format kursu
  Interaktywny wykład i dyskusja. Dużo ćwiczeń i praktyki. Praktyczne wdrożenie w środowisku live-lab.
Opcje dostosowywania kursu
  Aby zamówić niestandardowe szkolenie dla tego kursu, skontaktuj się z nami.
28 godzin
Yocto Project to projekt open-source do tworzenia wbudowanych systemów Linux. Używa hosta kompilacji opartego na OpenEmbedded (OE), który wykorzystuje narzędzie BitBake, do tworzenia kompletnych obrazów Linuksa W tym prowadzonym przez instruktora szkoleniu na żywo uczestnicy dowiedzą się, jak stworzyć system kompilacji dla wbudowanego systemu Linux w oparciu o Yocto Project. Po zakończeniu tego szkolenia uczestnicy będą w stanie
  Zrozumienie podstawowych koncepcji stojących za Yocto Project systemem kompilacji, w tym receptur, metadanych i warstw. Zbuduj obraz systemu Linux i uruchom go w emulacji. Oszczędność czasu i energii przy tworzeniu wbudowanych systemów Linux.
Format kursu
  Część wykładu, część dyskusji, ćwiczenia i praktyka
Inne opcje:
  Buildroot jest prostszą alternatywą dla projektu Yocto Aby zamówić niestandardowe szkolenie dla tego kursu, skontaktuj się z nami.
28 godzin
Opis To czterodniowe szkolenie łączy teorię z praktycznymi ćwiczeniami w celu wprowadzenia Yocto Project. Odpowiada na często zadawane pytania, takie jak:
  Czy naprawdę konieczne jest używanie innej wersji toolchaina/bibliotek/pakietów dla każdego projektu GNU/Linux, a do tego stosowanie innego przepływu pracy? Czy można zapewnić, że środowisko programistyczne jest identyczne dla wszystkich deweloperów/dostawców i że za ponad 10 lat nadal będzie można tworzyć identyczne kompilacje jak dziś? Czy YP może pomóc dowiedzieć się, na jakich licencjach oprogramowania są licencjonowane używane pakiety?
Sesje praktyczne odbywają się na docelowym sprzęcie (np. Beagle Bone Black Rev. C - http://beagleboard.org/BLACK). Po szkoleniu będziesz mógł pobrać obraz docker z Ubuntu 14.x i wszystkimi preinstalowanymi zależnościami oraz przykładami, aby pracować z materiałem kursu we własnych laboratoriach. Należy pamiętać, że nie jest to kurs wprowadzający do Embedded GNU/Linux. Powinieneś już wiedzieć, jak działa Embedded GNU / Linux i jak skonfigurować / zbudować jądro GNU / Linux i sterowniki jądra. Kto powinien wziąć udział? Używasz już GNU/Linuksa w swoich projektach i prawdopodobnie słyszałeś o Yocto Project, ale nie odważyłeś się przyjrzeć mu bliżej lub miałeś trudności z jego używaniem. Nie wiesz, czy i jak twój codzienny przepływ pracy może być dostosowany do YP i ogólnie uważasz, że YP jest raczej skomplikowany. Po co nam to wszystko, skoro wcześniej wszystko było (podobno) znacznie łatwiejsze? Po szkoleniu powinieneś być w stanie zdecydować, czy potrzebujesz YP, czy nie. Warsztaty skierowane są do programistów, programistów, inżynierów systemowych, testerów, administratorów, inżynierów i innych osób zainteresowanych YP, posiadających solidną wiedzę na temat Embedded GNU/Linux.
7 godzin
Projekt LEDE (Linux Embedded Development Environment) to system operacyjny Linux oparty na OpenWrt. Jest to kompletny zamiennik dla dostarczanego przez dostawców oprogramowania sprzętowego szerokiej gamy routerów bezprzewodowych i urządzeń niesieciowych. W tym instruktażowym szkoleniu na żywo uczestnicy dowiedzą się, jak skonfigurować router bezprzewodowy oparty na LEDE. Publiczność
  Administratorzy i technicy sieci
Format kursu
  Część wykładu, część dyskusji, ćwiczenia i ciężka praktyka praktyczna
7 godzin
Shadowsocks to bezpieczny serwer proxy socks5 o otwartym kodzie źródłowym. W tym instruktażowym szkoleniu na żywo uczestnicy dowiedzą się, jak zabezpieczyć połączenie internetowe za pośrednictwem serwera proxy Shadowsocks. Po zakończeniu tego szkolenia uczestnicy będą w stanie
  Zainstaluj i skonfiguruj Shadowsocks na dowolnej z wielu obsługiwanych platform, w tym Windows, Linux, Mac, Android, iOS i OpenWrt. Wdrażać Shadosocks za pomocą systemów zarządzania pakietami, takich jak pip, aur, freshports i innych. Uruchamiać Shadowsocks na urządzeniach mobilnych i w sieciach bezprzewodowych. Zrozumieć, w jaki sposób Shadowsocks szyfruje wiadomości oraz zapewnia integralność i autentyczność. Optymalizacja serwera Shadowsocks
Publiczność
  Inżynierowie sieciowi Administratorzy systemów technicy Computer
Format kursu
  Część wykładu, część dyskusji, ćwiczenia i ciężka praktyka praktyczna
7 godzin
Buildroot to projekt o otwartym kodzie źródłowym, który zawiera skrypty tworzące zestaw narzędzi do kompilacji krzyżowej, konfigurowalny obraz głównego systemu plików i Linux jądro dla urządzeń wbudowanych. Podczas tego praktycznego kursu uczestnicy dowiedzą się, jak z niego korzystać:
  Jak wybrać oprogramowanie, które trafi do głównego systemu plików. Jak dodawać nowe pakiety i modyfikować istniejące. Jak dodać obsługę nowych wbudowanych płyt.
Podczas kursu tworzone są bootowalne obrazy systemów plików. Kursy zdalne są dostarczane przy użyciu emulatora QEMU, podczas gdy w klasie możliwe jest użycie QEMU lub prawdziwych wbudowanych płyt wybranych przez trenera. Inne projekty o podobnych celach obejmują projekt Yocto i OpenWRT. Skorzystaj z tych prezentacji, aby określić, który z nich jest właściwym wyborem dla Twoich potrzeb.

Last Updated:

Szkolenie Embedded Linux, Embedded Linux boot camp, Szkolenia Zdalne Embedded Linux, szkolenie wieczorowe Embedded Linux, szkolenie weekendowe Embedded Linux, Kurs Embedded Linux,Kursy Embedded Linux, Trener Embedded Linux, instruktor Embedded Linux, kurs zdalny Embedded Linux, edukacja zdalna Embedded Linux, nauczanie wirtualne Embedded Linux, lekcje UML, nauka przez internet Embedded Linux, e-learning Embedded Linux, kurs online Embedded Linux, wykładowca Embedded Linux

Kursy w promocyjnej cenie

Newsletter z promocjami

Zapisz się na nasz newsletter i otrzymuj informacje o aktualnych zniżkach na kursy otwarte.
Szanujemy Twoją prywatność, dlatego Twój e-mail będzie wykorzystywany jedynie w celu wysyłki naszego newslettera, nie będzie udostępniony ani sprzedany osobom trzecim.
W dowolnej chwili możesz zmienić swoje preferencje co do otrzymywanego newslettera bądź całkowicie się z niego wypisać.

Zaufali nam

This site in other countries/regions