Introduction to Embedded Linux (Hands-on training) - Plan Szkolenia
Jest to dwudniowy kurs obejmujący wszystkie podstawowe zasady budowania wbudowanych systemów linuksowych, około 60% całego czasu kursu to praktyczna implementacja do rzeczywistych zastosowań przy użyciu tych samych standardów i narzędzi, które są używane w przemyśle.
Plan Szkolenia
- Krótka historia Linuksa
- Omówienie rozwoju oprogramowania open source
- Wprowadzenie do wbudowanego systemu Linux
- Rozwój krzyżowy | Programy ładujące
- Budowanie niestandardowego systemu Linux dla typowego sprzętu docelowego (płyta rozwojowa oparta na architekturze ARM lub MIPS według wyboru trenera)
- Embedded Linux Narzędzia
- Wprowadzenie do budowania systemów
- Embedded Linux tworzenie i debugowanie aplikacji
Wymagania
- Podstawowa Embedded Systems wiedza
- Język programowania wysokiego poziomu (C lub C++)
Szkolenia otwarte są realizowane w przypadku uzbierania się grupy szkoleniowej liczącej co najmniej 5 osób na dany termin.
Introduction to Embedded Linux (Hands-on training) - Plan Szkolenia - Booking
Introduction to Embedded Linux (Hands-on training) - Plan Szkolenia - Enquiry
Introduction to Embedded Linux (Hands-on training) - Zapytanie o Konsultacje
Zapytanie o Konsultacje
Opinie uczestników (7)
Skupienie Trenera na uczestnikach, pomoc i cierpliwosć
Szkolenie - Introduction to Embedded Linux (Hands-on training)
Praktyczne ćwiczenia
Michal
Szkolenie - Introduction to Embedded Linux (Hands-on training)
Rozumiałem proces działania systemu operacyjnego oraz jak połączymy razem wszystkie te czynniki, w tym informacje o sieci. Teraz mam jasne i pełne zrozumienie tego, co dzieje się na tych komputerach i jak one komunikują się ze sobą. Ostatecznie zdobyłem wiedzę na temat najważniejszego systemu operacyjnego, którym jest Linux, oraz jak możemy zaimplementować własny wbudowany Linux.
Rawda Alnaqbi - beamtrail
Szkolenie - Introduction to Embedded Linux (Hands-on training)
Przetłumaczone przez sztuczną inteligencję
Treści. To było dla mnie bardzo nowe, więc nauczyłem/am się wiele.
Juan Castro - iVolve
Szkolenie - Introduction to Embedded Linux (Hands-on training)
Przetłumaczone przez sztuczną inteligencję
I uznałem, że zawartość (teoretyczna i praktyczna) była doskonała i dokładnie taka, jaką oczekiwaliśmy. Ćwiczenia były wymagające, ale możliwe do wykonania.
Mike Kleinau - iVolve
Szkolenie - Introduction to Embedded Linux (Hands-on training)
Przetłumaczone przez sztuczną inteligencję
Połączenie wiedzy teoretycznej z praktycznym doświadczeniem prowadzącego. Odniesienie do aktualnych trendów w ramach omawianych tematów. Możliwość otrzymania wielu cennych wskazówek odnośnie najlepszych praktyk w obszarze zagadnień poruszanych na szkoleniu.
Przemyslaw Ujma - Hectronic Polska Sp. z o.o.
Szkolenie - Introduction to Embedded Linux (Hands-on training)
- Możliwość wykonywania ćwiczeń na urządzeniach embedded i obserwowanie efektów tych ćwiczeń. - Pomoc udzielana ze strony trenerów oraz to że chętnie dzielili się swoją wiedzą.
Mariusz Kozerski - Hectronic Polska Sp. z o.o.
Szkolenie - Introduction to Embedded Linux (Hands-on training)
Propozycje terminów
Szkolenia Powiązane
Course Outline Buildroot: a Firmware Generator for Embedded Systems
7 godzinBuildroot to projekt typu open-source, który zawiera skrypty tworzące zestaw narzędzi do kompilacji krzyżowej, konfigurowalny obraz głównego systemu plików i Linux jądro dla urządzeń wbudowanych. Podczas tego praktycznego kursu uczestnicy dowiedzą się, jak z niego korzystać:
- Jak wybrać oprogramowanie, które trafi do głównego systemu plików.
- Jak dodawać nowe pakiety i modyfikować istniejące.
- Jak dodać wsparcie dla nowych płyt wbudowanych.
Podczas kursu zostaną utworzone bootowalne obrazy systemu plików. Kursy zdalne są dostarczane przy użyciu emulatora QEMU, podczas gdy w klasie można korzystać z QEMU lub prawdziwych płyt wbudowanych wybranych przez trenera.
Inne projekty o podobnych celach obejmują projekt Yocto i OpenWRT. Skorzystaj z tych prezentacji, aby określić, który z nich jest właściwym wyborem dla Twoich potrzeb.
Embedded Linux Systems Architecture
35 godzinCele kursu
Zapewnienie zrozumienia podstaw wbudowanego GNU/Linux, jak poszczególne elementy pasują do siebie. Jakie komponenty są potrzebne do zbudowania wbudowanego systemu GNU/Linux, skąd je wziąć i jak je skonfigurować/zbudować/zainstalować? Skąd uzyskać pomoc? Co z licencjami na oprogramowanie? Ćwiczenia praktyczne zapewnią ci niezbędne doświadczenie praktyczne, aby po pomyślnym ukończeniu tego szkolenia rozwijać własne wbudowane systemy GNU/Linux.
Opis
Ten pięciodniowy kurs szkoleniowy wykorzystuje praktyczne ćwiczenia połączone z instrukcjami, aby zilustrować koncepcje wbudowanego GNU/Linux. Został on zaprojektowany, aby szybko doprowadzić cię do prędkości. Filozofia, koncepcje i polecenia niezbędne do efektywnego korzystania z GNU/Linux są opisane poprzez połączenie teorii i szkolenia w miejscu pracy.
Nie wymyślaj koła na nowo, ale ucz się od doświadczonego trenera i zabierz do domu praktyczną wiedzę na temat GNU/Linux oraz umiejętność efektywnego wykorzystania go we własnym projekcie rozwoju wbudowanego.
Kto powinien wziąć udział?
Menedżerowie, kierownicy projektów, inżynierowie oprogramowania, sprzętu, rozwoju, systemów, testerzy, administratorzy, technicy i inne osoby zainteresowane technologią, które chcą jak najszybciej zrozumieć, jak działa Embedded GNU/Linux. Musisz korzystać z GNU/Linux lub musisz pozwolić sobie na luksus, aby zdecydować, czy ma to sens, czy nie. Być może próbowałeś już używać Embedded GNU/Linux, ale nie jesteś pewien, czy wszystko zrobiłeś we właściwy sposób. Obecnie używasz innego systemu operacyjnego i chcesz dowiedzieć się, czy GNU/Linux może być lepszy i/lub tańszy.
Opcje dostawy
Wszystkie materiały szkoleniowe są w języku angielskim, ale ich prezentacja może odbywać się w języku angielskim lub niemieckim, zgodnie z życzeniem, na całym świecie.
- na miejscu - prowadzony przez instruktora
- on-line - prowadzony przez instruktora
- połączenie na miejscu/on-line - prowadzone przez instruktora
Embedded Linux Kernel and Driver Development
14 godzinDwudniowy kurs składający się z około 60% praktycznych laboratoriów koncentrujących się na wewnętrznych elementach jądra Embedded Linux, architekturze, rozwoju i badaniu, jak pisać i integrować kilka typów sterowników urządzeń.
Kto powinien wziąć udział?
Inżynierowie zainteresowani Linux rozwojem jądra w systemach wbudowanych i platformach.
Embedded Linux: Building a System from the Ground Up
14 godzinW tym prowadzonym przez instruktora szkoleniu na żywo w Polsce uczestnicy dowiedzą się krok po kroku, jak zbudować system wbudowany Linux od podstaw. Od budowy minimalistycznego jądra po konfigurację procesów uruchamiania i inicjalizacji, uczestnicy poznają narzędzia, techniki i sposób myślenia potrzebne do wdrożenia w pełni funkcjonalnego systemu wbudowanego Linux.
W przypadku szkoleń zdalnych, QEMU będzie używane do emulacji sprzętu. Inne platformy, w tym rzeczywiste urządzenia sprzętowe, mogą być rozpatrywane indywidualnie.
Embedded GNU/Linux Kernel Internals and Device Drivers
35 godzinOpis
Ta 5-dniowa klasa szkoleniowa wykorzystuje praktyczne ćwiczenia połączone z instrukcjami, aby zilustrować koncepcje wewnętrznych elementów jądra GNU / Linux i rozwoju sterowników urządzeń. Został zaprojektowany tak, aby szybko przyspieszyć pracę. Opisujemy procesy, koncepcje i polecenia niezbędne do pisania sterowników urządzeń GNU / Linux poprzez połączenie teorii i szkolenia w miejscu pracy.
Nie wymyślaj koła na nowo, lecz ucz się od doświadczonego trenera, a zdobędziesz praktyczną wiedzę i umiejętność jej efektywnego wykorzystania we własnym projekcie programowania wbudowanego.
Kto powinien wziąć udział?
Osoby zainteresowane rozwojem lub oceną sterowników urządzeń GNU/Linux, takie jak inżynierowie oprogramowania, inżynierowie terenowi, kierownicy (projektów), inżynierowie sprzętu.
LEDE: Set Up a Linux Wireless Router
7 godzinProjekt LEDE (Linux Embedded Development Environment) to system operacyjny Linux oparty na OpenWrt. Jest to kompletny zamiennik dla dostarczanego przez dostawców oprogramowania sprzętowego szerokiej gamy routerów bezprzewodowych i urządzeń niesieciowych.
W tym instruktażowym szkoleniu na żywo uczestnicy dowiedzą się, jak skonfigurować router bezprzewodowy oparty na LEDE.
Uczestnicy
- Administratorzy i technicy sieci
Format kursu
- Część wykładu, część dyskusji, ćwiczenia i ciężka praktyka praktyczna
NetApp ONTAP
35 godzinTo prowadzone przez instruktora szkolenie na żywo w Polsce (na miejscu lub zdalnie) jest przeznaczone dla inżynierów, którzy chcą wdrożyć NetApp ONTAP.
Po zakończeniu tego szkolenia uczestnicy będą mogli
- Konfigurować i administrować klastrem ONTAP 9.3 (3 dni).
- Zabezpieczać dane za pomocą technologii Data Protection (2 dni).
Yocto Project
28 godzinW tym prowadzonym przez instruktora szkoleniu na żywo w Polsce uczestnicy dowiedzą się, jak utworzyć system kompilacji dla wbudowanego Linux opartego na Yocto Project.
Pod koniec tego szkolenia uczestnicy będą w stanie
- Zrozumieć podstawowe pojęcia stojące za systemem kompilacji Yocto Project, w tym przepisy, metadane i warstwy.
- Zbudować obraz Linux i uruchomić go pod emulacją.
- Oszczędzać czas i energię budując systemy wbudowane Linux.
The Yocto Project - An Overview - hands-on
28 godzinOpis
To czterodniowe szkolenie łączy teorię z praktycznymi ćwiczeniami w celu wprowadzenia Yocto Project.
Odpowiada na często zadawane pytania, takie jak:
- Czy naprawdę konieczne jest używanie innej wersji toolchaina/bibliotek/pakietów dla każdego projektu GNU/Linux, a na dodatek stosowanie innego przepływu pracy?
- Czy można zapewnić, że środowisko programistyczne jest identyczne dla wszystkich deweloperów/dostawców i że za ponad 10 lat nadal będzie można tworzyć identyczne kompilacje jak dziś?
- Czy YP może pomóc dowiedzieć się, na jakich licencjach oprogramowania są licencjonowane używane pakiety?
Sesje praktyczne są przeprowadzane na docelowym sprzęcie (np. Beagle Bone Black Rev. C - http://beagleboard.org/BLACK). Po zakończeniu szkolenia będziesz mógł pobrać obraz docker z Ubuntu 14.x i wszystkimi preinstalowanymi zależnościami oraz przykładami, aby pracować z materiałem kursu we własnych laboratoriach. Należy pamiętać, że nie jest to kurs wprowadzający do Embedded GNU/Linux. Powinieneś już wiedzieć, jak działa Embedded GNU/Linux i jak skonfigurować / zbudować jądro GNU/Linux i sterowniki jądra.
Kto powinien wziąć udział?
Używasz już GNU/Linux w swoich projektach i prawdopodobnie słyszałeś o Yocto Project, ale nie odważyłeś się przyjrzeć mu bliżej lub miałeś trudności z jego użyciem. Nie wiesz, czy i jak twój codzienny przepływ pracy może być dostosowany do YP i ogólnie uważasz, że YP jest raczej skomplikowany. Po co nam to wszystko, skoro wcześniej wszystko było (podobno) o wiele łatwiejsze? Po szkoleniu powinieneś być w stanie zdecydować, czy potrzebujesz YP, czy nie. Warsztaty skierowane są do programistów, programistów, inżynierów systemowych, testerów, administratorów, inżynierów i innych osób zainteresowanych YP, z solidną znajomością Embedded GNU/Linux.