Szkolenia System Monitoring

Szkolenia System Monitoring

Praktyczne szkolenia na żywo z System Monitoring to kursy prezentujące narzędzia używane do monitorowania zasobów systemowych oraz wydajności w systemie komputerowym. Podczas tych szkoleń możesz poznać oprogramowanie Zabbix, Nagios, Fluentd aplikację Munin, czy usługę Sensu.

Szkolenie System Monitoring jest dostępne jako "szkolenie stacjonarne" lub "szkolenie online na żywo".
Szkolenie stacjonarne może odbywać się lokalnie w siedzibie klienta w Polsce lub w ośrodkach szkoleniowych NobleProg w Polsce. Zdalne szkolenie online odbywa się za pomocą interaktywnego, zdalnego pulpitu DaDesktop .

NobleProg -- Twój lokalny dostawca szkoleń.

Opinie uczestników

★★★★★
★★★★★

Podkategorie System Monitoring

Plany szkoleń z technologii System Monitoring

Nazwa kursu
Czas trwania
Opis
Nazwa kursu
Czas trwania
Opis
7 godzin
Datadog to platforma monitorująca dla aplikacji w chmurze, która dostarcza narzędzia do monitorowania serwerów i baz danych. Pomaga określać wskaźniki wydajności i monitorować zdarzenia dla infrastruktury i usług opartych na chmurze.Szkolenie na żywo prowadzone przez instruktora (na miejscu lub zdalnie) jest przeznaczone dla programistów, którzy chcą dowiedzieć się, jak Datadog działa na serwerach monitorowania, bazach danych oraz aplikacjach i usługach w chmurze.Pod koniec tego szkolenia uczestnicy będą mogli:
  Dowiedz się i zrozum, jak działa narzędzie do monitorowania Datadog. Zapoznaj się z podstawowymi koncepcjami i funkcjami Datadog. Skonfiguruj Datadog do monitorowania infrastruktury i zarządzania kontami. Korzystaj z Datadog Application Performance Monitoring (APM) i ciągłego profilowania.
Format kursu
  Interaktywny wykład i dyskusja. Dużo ćwiczeń i ćwiczeń. Praktyczne wdrożenie w środowisku live-lab.
Opcje dostosowywania kursu
  Aby poprosić o spersonalizowane szkolenie dla tego kursu, skontaktuj się z nami, aby umówić się.
21 godzin
Zenoss Community Edition to platforma zarządzania aplikacjami, serwerami i sieciami do monitorowania dostępności, zapasów/konfiguracji, wydajności i wydarzeń. Jest on oparty na serwerze aplikacji Zope. Ten szkolenie na żywo prowadzone przez instruktora (online lub on-site) jest skierowane do administratorów, którzy chcą korzystać z Zenoss do monitorowania sieci fizycznych i wirtualnych w chmurze i na bieżąco. Po zakończeniu szkolenia uczestnicy będą mogli:
  Instalacja i konfiguracja Zenoss. Zrozum Zenoss's model w czasie rzeczywistym do monitorowania sieci. Wykonywanie podstawowych zadań administracyjnych w Zenoss. Monitorowanie urządzeń, wydarzeń i usług. Zapewnienie najwyższej wydajności aplikacji.
Format kursu
  Interaktywne wykłady i dyskusje. Dużo ćwiczeń i praktyk. Wdrażanie rąk w środowisku Live-Lab.
Opcje dostosowania kursu
  Aby poprosić o dostosowane szkolenie dla tego kursu, prosimy o kontakt, aby zorganizować.
7 godzin
Dowiedz się o wartości biznesowej i możliwościach produktów Power Platform. Tworzenie prostych aplikacji Power, połączenie danych z Usługą Danych Wspólnych, tworzenie tablicy, automatyzacja procesu z Power Automate i tworzenie chatbota z Power Virtual Agents Po ukończeniu tego kursu uczniowie będą mogli:
  Opis elementów Power Platform Opis wspólnego serwisu danych, podłączników i budownika AI Opis scenariuszy w chmurze w M365, Dynamics 365, Microsoft Azure i usługach trzecich Zidentyfikuj korzyści i możliwości Power Platform Zidentyfikuj podstawową funkcjonalność i wartość biznesową komponentów Power Platform Wdrażanie prostych rozwiązań za pomocą Power Apps, Power Automate i Power Virtual Agents
7 godzin
Netdata jest monitorowanie i rozwiązanie zaburzeń infrastruktury otwartej źródła, które uproszczenie zbiorczenia danych w czasie rzeczywistego systemu, strony i metrycznych aplikacji. Netdata pomaga użytkowników wyjaśnić i przechowywać dane, ostrzeżenia wydawania wydajności oraz zbierać tysiące metrycznych z konfiguracją zero.Ten instruktor, żywy szkolenia (na linii lub na miejscu) jest celem SysAdmins, DevOps inżynierzy oraz profesjonali IT, którzy chcą instalować, konfigurować i zarządzać Netdata funkcje do zbiorania i monitorowania metrycznych infrastruktury.Do końca tego szkolenia uczestników będą mogły:
  Zbierz system i metryki aplikacji. Przeglądać dane w czasie prawdziwej. Monitorowanie zdrowia wydajności. Problemy wykonywania problemów, gdy pojawiają.
Format kursu
  Interaktywna przedstawienie i dyskusja. Dużo użytkowników i praktyki. Wdrożenie ręce w środowiskach żywych laboratorium.
Opcje zastosowania kursu
  Aby zaprosić dodatkowe szkolenia dla tego kursu, proszę kontaktować się z nami, aby zorganizować.
21 godzin
Kurs obejmuje instalację, planowanie i konfigurację rdzenia Nagios Poziom tego kursu to Średniozaawansowany
35 godzin
5-dniowy kurs demonstruje poprzez praktyczne ćwiczenia podstawy Nagios .
21 godzin
Nagios XI to oprogramowanie do monitorowania serwerów i sieci dla przedsiębiorstw. Podczas tego instruktażowego szkolenia na żywo uczestnicy dowiedzą się, jak skonfigurować i obsługiwać Nagios XI, przechodząc przez proces zarządzania serwerami Linux i Windows w serii praktycznych ćwiczeń na żywo. Pod koniec tego szkolenia uczestnicy będą mogli:
 • Zainstaluj i skonfiguruj Nagios XI
 • Monitoruj komputery z systemem Windows i Linux
 • Monitoruj urządzenia sieciowe
 • Wykonuj zadania administracyjne, w tym tworzenie kopii zapasowych, przywracanie i planowanie przestojów Nagios XI
Publiczność
 • Administratorzy systemu
Format kursu
 • Część wykładu, część dyskusji, ćwiczenia i ciężka praktyka
Uwaga
 • Aby poprosić o niestandardowe szkolenie dla tego kursu, skontaktuj się z nami w celu umówienia się.
14 godzin
Szkolenie na żywo prowadzone przez instruktora (na miejscu lub zdalnie) jest przeznaczone dla inżynierów, którzy chcą stworzyć architekturę, w której wszystko jest rejestrowane. Pod koniec tego szkolenia uczestnicy będą mogli:
 • Zainstaluj i skonfiguruj Fluentd .
 • Zbierz dzienniki z dużej liczby różnych serwerów.
 • Ujednolic warstwę rejestrowania w organizacji.
Format kursu
 • Interaktywny wykład i dyskusja.
 • Dużo ćwiczeń i ćwiczeń.
 • Praktyczne wdrożenie w środowisku na żywo.
Opcje dostosowywania kursu
 • Szkolenie obejmuje metody rejestrowania dla różnych typów systemów. Prosimy o kontakt w celu ustalenia zasięgu dla określonych systemów (syslog, Apache, Nginx , IoT, Elastic Search , MongoDB , Hadoop itp.).
 • Aby dowiedzieć się więcej o Fluentd , odwiedź: https://www.fluentd.org/
14 godzin
This course focuses on practical implementation and tooling. This course covers the installation, planning and configuration of Zabbix
7 godzin
Munin to narzędzie do monitorowania o otwartym kodzie źródłowym, które pomaga administratorom systemów monitorować zasoby, takie jak serwery, stacje robocze, sieci, sieci SAN, aplikacje, urządzenia sieciowe itp. Pokazuje trendy zasobów i dostarcza wglądu w pytania takie jak „co się stało, aby zabić naszą wydajność ? Zawiera narzędzia do wizualizacji i jest dostępny na różnych odmianach Linux i FreeBSD.
  Format kursu
  • Duży nacisk na praktyczne ćwiczenia. Większość pojęć uzyskuje się dzięki próbkom, ćwiczeniom i praktycznemu rozwojowi.
  14 godzin
  Sensu jest usługą telemetryczną i monitoringową dla infrastruktury wielokładowej na skalę. Sensu ma na celu dynamiczną infrastrukturę, która wymaga zmiany podejścia do systemów monitorowania, które tradycyjne systemy monitorowania nie mogą zapewnić. Ten szkolenie na żywo prowadzone przez instruktora (online lub on-site) jest skierowane do inżynierów, którzy chcą stworzyć systemy monitorowania dla infrastruktury w wielu chmurach. Po zakończeniu szkolenia uczestnicy będą mogli:
   Monitoruj firmę z dowolnego chmury. Użyj automatycznego skaliowania i widoczności w czasie rzeczywistym, aby stworzyć zaawansowane systemy monitorowania. Autentyzuj system monitorowania z API Sensu. Podziel się programowanymi przepływami pracy monitoringu między członkami zespołu.
  Format kursu
   Interaktywne wykłady i dyskusje. Dużo ćwiczeń i praktyk. Wdrażanie rąk w środowisku Live-Lab.
  Opcje dostosowania kursu
   Aby poprosić o dostosowane szkolenie dla tego kursu, prosimy o kontakt, aby zorganizować.

  Last Updated:

  Szkolenie System Monitoring, System Monitoring boot camp, Szkolenia Zdalne System Monitoring, szkolenie wieczorowe System Monitoring, szkolenie weekendowe System Monitoring, Kurs System Monitoring,Kursy System Monitoring, Trener System Monitoring, instruktor System Monitoring, kurs zdalny System Monitoring, edukacja zdalna System Monitoring, nauczanie wirtualne System Monitoring, lekcje UML, nauka przez internet System Monitoring, e-learning System Monitoring, kurs online System Monitoring, wykładowca System Monitoring

  Kursy w promocyjnej cenie

  Newsletter z promocjami

  Zapisz się na nasz newsletter i otrzymuj informacje o aktualnych zniżkach na kursy otwarte.
  Szanujemy Twoją prywatność, dlatego Twój e-mail będzie wykorzystywany jedynie w celu wysyłki naszego newslettera, nie będzie udostępniony ani sprzedany osobom trzecim.
  W dowolnej chwili możesz zmienić swoje preferencje co do otrzymywanego newslettera bądź całkowicie się z niego wypisać.

  Zaufali nam

  This site in other countries/regions