Szkolenia Agent Based Modeling

Szkolenia Agent Based Modeling

W Agent Based Modeling (ABM) system jest modelowany jako zbiór autonomicznych jednostek decyzyjnych zwanych agentami. Modelowanie agentowe koncentruje się na poszczególnych aktywnych komponentach systemu. Jest to przeciwieństwo zarówno bardziej abstrakcyjnego podejścia do dynamiki systemu, jak i metody dyskretnych zdarzeń skoncentrowanej na procesie.

Szkolenie z usługi Agent Based Modeling jest dostępne jako "szkolenie na miejscu" lub "szkolenie na żywo". Szkolenie na żywo w siedzibie klienta może odbywać się lokalnie w siedzibie klienta w Polsce lub w centrach szkoleniowych korporacji NobleProg w Polsce . Zdalne szkolenie na żywo odbywa się za pomocą interaktywnego, zdalnego pulpitu DaDesktop. NobleProg - Twój lokalny dostawca szkoleń.

Podkategorie Agent Based Modeling

Plany szkoleń z technologii Agent Based Modeling

Nazwa kursu
Czas trwania
Opis
Nazwa kursu
Czas trwania
Opis
14 godzin
Cyfrowe bliźniaki to wirtualne reprezentacje lub repliki, które mogą być wykorzystywane do tworzenia symulacji w celu przewidywania wydajności produktu lub procesu. To prowadzone przez instruktora szkolenie na żywo (online lub na miejscu) jest przeznaczone dla każdego, kto chce dowiedzieć się, jak korzystać z Digital Twin w monitorowaniu i analizowaniu produktów i procesów przed zbudowaniem i wdrożeniem rzeczywistego produktu. Po zakończeniu tego szkolenia uczestnicy będą w stanie
  Poznanie i zrozumienie podstawowych koncepcji Digital Twin. Zrozumienie typów i cyklu życia Digital Twin. Wykorzystanie Digital Twin do efektywnego zarządzania danymi badawczymi i modelami projektowymi.
Format kursu
  Interaktywny wykład i dyskusja. Dużo ćwiczeń i praktyki. Praktyczne wdrożenie w środowisku live-lab.
Opcje dostosowywania kursu
  Aby zamówić niestandardowe szkolenie dla tego kursu, skontaktuj się z nami.
14 godzin
Mesa to platforma Python do tworzenia modeli opartych na agentach (ABM). Mesa ma stanowić alternatywę dla NetLogo, Repast i MASON. Modelowanie oparte na agentach pozwala badaczom w dziedzinie biologii, nauk społecznych, sieci, biznesu itp. symulować działania i interakcje autonomicznych agentów w celu oceny ich wpływu na środowisko. To prowadzone przez instruktora szkolenie na żywo (online lub na miejscu) jest przeznaczone dla badaczy, którzy chcą używać Mesa do tworzenia modeli opartych na agentach w środowisku Python. Po zakończeniu tego szkolenia uczestnicy będą w stanie
  Zainstaluj i skonfiguruj środowisko programistyczne potrzebne do rozpoczęcia modelowania w Python. Szybko utwórz model oparty na agentach przy użyciu wbudowanych podstawowych komponentów Mesa. Rozszerz złożoność modelu. Wizualizuj aktywność agenta w czasie rzeczywistym w przeglądarce. Analizuj wyniki modelu interaktywnie za pomocą narzędzi do analizy danych Python. Integracja modelu z innymi Python systemami, takimi jak aplikacje do uczenia maszynowego.
Format kursu
  Interaktywny wykład i dyskusja. Dużo ćwiczeń i praktyki. Praktyczne wdrożenie w środowisku live-lab.
Opcje dostosowywania kursu
  Aby zamówić niestandardowe szkolenie dla tego kursu, skontaktuj się z nami.
28 godzin
Cel Modelowanie i symulacja oparta na agentach (ABMS) to stosunkowo nowe podejście do modelowania złożonych systemów składających się z oddziałujących ze sobą, autonomicznych "agentów". Agenci mają zachowania, często opisane prostymi regułami, oraz interakcje z innymi agentami, które z kolei wpływają na ich zachowania. Modelując agentów indywidualnie, można zaobserwować pełne efekty różnorodności, która istnieje między agentami w ich atrybutach i zachowaniach, ponieważ powoduje to zachowanie systemu jako całości. Pakiet Repast Suite to rodzina zaawansowanych, bezpłatnych i otwartych bibliotek do modelowania i symulacji opartych na agentach, które są stale rozwijane od ponad 10 lat. Ten czterodniowy kurs szczegółowo wyjaśnia, jak tworzyć symulacje dla systemów opartych na agentach przy użyciu środowiska Repast. Cele kursu
  Zapoznanie uczestników z zasadami i koncepcjami modelowania i symulacji opartych na agentach. Rozwijanie zdolności uczestników do czytania i rozumienia kodu programowania modelowania agentowego. Wyposażenie uczestników w wiedzę, dzięki której zrozumieją znaczenie dokładnego i precyzyjnego modelowania. Zwiększenie zrozumienia przez uczestników własnych systemów przy użyciu symulacji opartej na agentach. Rozwijanie lepszej zdolności do używania i kodowania systemów opartych na agentach przy użyciu repast, reLogo.
Metodologia Kurs modeluje różne skuteczne metodologie szkoleniowe, w tym demonstrację, praktykę, dyskusję, burzę mózgów, studia przypadków, wizualizację i prezentację. Po zapoznaniu się z modelowaniem i symulacją przemysłową, uczestnicy mogą wykorzystać tę wiedzę do opracowania własnych systemów ABMS.
21 godzin
NetLogo jest jednym z najbardziej znanych i potężnych środowisk symulacyjnych do modelowania opartego na agentach. NetLogo jest zarówno środowiskiem programistycznym, jak i językiem specyficznym dla domeny do modelowania opartego na agentach. To prowadzone przez instruktora szkolenie na żywo (online lub na miejscu) jest przeznaczone dla badaczy, którzy chcą używać NetLogo do tworzenia modeli opartych na agentach (ABM). Po zakończeniu tego szkolenia uczestnicy będą w stanie
  Zainstaluj NetLogo. Opracowanie modelu opartego na agentach. Wizualizuj aktywność agenta. Analizuj wyniki modelu. Przetestuj i udokumentuj model symulacji oparty na agentach.
Format kursu
  Interaktywny wykład i dyskusja. Dużo ćwiczeń i praktyki. Praktyczne wdrożenie w środowisku live-lab.
Opcje dostosowywania kursu
  Aby zamówić niestandardowe szkolenie dla tego kursu, skontaktuj się z nami.

Last Updated:

Szkolenie Agent Based Modeling, Agent Based Modeling boot camp, Szkolenia Zdalne Agent Based Modeling, szkolenie wieczorowe Agent Based Modeling, szkolenie weekendowe Agent Based Modeling, Kurs Agent Based Modeling,Kursy Agent Based Modeling, Trener Agent Based Modeling, instruktor Agent Based Modeling, kurs zdalny Agent Based Modeling, edukacja zdalna Agent Based Modeling, nauczanie wirtualne Agent Based Modeling, lekcje UML, nauka przez internet Agent Based Modeling, e-learning Agent Based Modeling, kurs online Agent Based Modeling, wykładowca Agent Based Modeling

Kursy w promocyjnej cenie

Newsletter z promocjami

Zapisz się na nasz newsletter i otrzymuj informacje o aktualnych zniżkach na kursy otwarte.
Szanujemy Twoją prywatność, dlatego Twój e-mail będzie wykorzystywany jedynie w celu wysyłki naszego newslettera, nie będzie udostępniony ani sprzedany osobom trzecim.
W dowolnej chwili możesz zmienić swoje preferencje co do otrzymywanego newslettera bądź całkowicie się z niego wypisać.

Zaufali nam

This site in other countries/regions