Szkolenia Semantic Web

Szkolenia Semantic Web

Praktyczne szkolenia na żywo z Semantic Web

Sieć semantyczna jest rozszerzeniem sieci World Wide Web. Celem sieci semantycznej jest uczynienie danych internetowych czytelnymi dla maszyn.

Szkolenie z Semantic Web jest dostępne jako "szkolenie stacjonarne" lub "szkolenie online na żywo".
Szkolenie stacjonarne może odbywać się lokalnie w siedzibie klienta w Polsce lub w ośrodkach szkoleniowych NobleProg w Polsce. Zdalne szkolenie online odbywa się za pomocą interaktywnego, zdalnego pulpitu DaDesktop .

Opinie uczestników

★★★★★
★★★★★

Podkategorie Semantic Web

Plany szkoleń z technologii Semantic Web

Nazwa kursu
Czas trwania
Opis
Nazwa kursu
Czas trwania
Opis
7 godzin
Sieć Semantic Web jest ruchem współpracy prowadzonym przez konsorcjum World Wide Web (W3C), które promuje wspólne formaty danych w sieci World Wide Web. Sieć Semantic Web zapewnia wspólną strukturę, która umożliwia współdzielenie danych i ich ponowne wykorzystanie w obrębie aplikacji, przedsiębiorstwa i granic społeczności.
21 godzin
Apache Jena to środowisko Java o otwartym kodzie źródłowym do tworzenia aplikacji Semantic Web i Linked Data. W tym prowadzonym przez instruktora szkoleniu na żywo uczestnicy dowiedzą się, jak używać Apache Jena do budowania i wdrażania aplikacji Semantic Web . Pod koniec tego szkolenia uczestnicy będą mogli:
 • Zainstaluj i skonfiguruj Apache Jena
 • Konwertuj i przechowuj dane w formacie RDF
 • Zapytanie o dane RDF za pomocą SPARQL
 • Przetestuj i wdróż aplikację semantyczną
Publiczność
 • Deweloperzy
 • Inżynierowie danych
Format kursu
 • Wykład częściowy, dyskusja częściowa, ćwiczenia i ciężka praktyka praktyczna
Uwaga
 • Aby poprosić o niestandardowe szkolenie na ten kurs, skontaktuj się z nami w celu umówienia.
21 godzin
Blazegraph to Blazegraph na Java baza danych grafów RDF do przechowywania i reprezentowania danych o złożonych relacjach. Obsługuje Blueprints i RDF / SPARQL 1.1. W tym instruktażowym szkoleniu na żywo uczestnicy dowiedzą się, jak używać Blazegraph do przechwytywania złożonych danych w formacie graficznym w celu pobrania ich z wielu przykładowych aplikacji. Wszystkie ćwiczenia będą wykonywane w środowisku laboratoryjnym. Pod koniec tego szkolenia uczestnicy będą mogli:
 • Zainstaluj i skonfiguruj Blazegraph w trybie autonomicznym, w trybie klastrowym (opcjonalnie) lub w trybie osadzonym (opcjonalnie)
 • Twórz, testuj i wdrażaj przykładową aplikację do wyszukiwania złożonych danych w Blazegraph danych Blazegraph
 • Dowiedz się, jak wykorzystać GPU ( GPU graficzny) do przyspieszenia obliczeń
Publiczność
 • Deweloperzy
Format kursu
 • Wykład częściowy, dyskusja częściowa, ćwiczenia i ciężka praktyka praktyczna
Uwaga
 • Aby poprosić o niestandardowe szkolenie na ten kurs, skontaktuj się z nami w celu umówienia.
14 godzin
SPARQL jest językiem zapytania dla danych zapytania RDF (Rasource Description Framework). Jest podobny do SQL dla danych relacyjnych w bazach danych. Ten szkolenie na żywo prowadzone przez instruktora (online lub on-site) jest skierowane do osób technicznych, które chcą zapytać RDF dane przechowywane w bazie danych Semantic Web. Po zakończeniu szkolenia uczestnicy będą mogli:
  Zrozum różnicę między semantycznymi i relacyjnymi danymi. Wyszukiwanie publicznych zestawów danych opartych na Semantic Web standardach. Model danych do zapytania z SPARQL. Przejście danych strony internetowej do danych związanych z semantyczną stroną internetową. Wykonaj SPARQL zapytania z istniejącej aplikacji.
Format kursu
  Interaktywne wykłady i dyskusje. Dużo ćwiczeń i praktyk. Wdrażanie rąk w środowisku Live-Lab.
Opcje dostosowania kursu
  Aby poprosić o dostosowane szkolenie dla tego kursu, prosimy o kontakt, aby zorganizować.

Last Updated:

Szkolenie Semantic Web, Semantic Web boot camp, Szkolenia Zdalne Semantic Web, szkolenie wieczorowe Semantic Web, szkolenie weekendowe Semantic Web, Kurs Semantic Web,Kursy Semantic Web, Trener Semantic Web, instruktor Semantic Web, kurs zdalny Semantic Web, edukacja zdalna Semantic Web, nauczanie wirtualne Semantic Web, lekcje UML, nauka przez internet Semantic Web, e-learning Semantic Web, kurs online Semantic Web, wykładowca Semantic Web

Kursy w promocyjnej cenie

Newsletter z promocjami

Zapisz się na nasz newsletter i otrzymuj informacje o aktualnych zniżkach na kursy otwarte.
Szanujemy Twoją prywatność, dlatego Twój e-mail będzie wykorzystywany jedynie w celu wysyłki naszego newslettera, nie będzie udostępniony ani sprzedany osobom trzecim.
W dowolnej chwili możesz zmienić swoje preferencje co do otrzymywanego newslettera bądź całkowicie się z niego wypisać.

Zaufali nam

This site in other countries/regions