Szkolenia Web Server

Szkolenia Web Server

Web Server to oprogramowanie i sprzęt wykorzystujący protokół HTTP (Hypertext Transfer Protocol) i inne protokoły w celu odpowiadania na żądania klientów wysyłane w sieci WWW. Głównym zadaniem serwera internetowego jest wyświetlanie zawartości witryny internetowej poprzez przechowywanie, przetwarzanie i dostarczanie stron internetowych użytkownikom.
Szkolenie Web Server jest dostępne jako "szkolenie stacjonarne" lub "szkolenie online na żywo".
Szkolenie stacjonarne może odbywać się lokalnie w siedzibie klienta w Polsce lub w ośrodkach szkoleniowych NobleProg w Polsce. Zdalne szkolenie online odbywa się za pomocą interaktywnego, zdalnego pulpitu DaDesktop .

NobleProg -- Twój lokalny dostawca szkoleń.

Opinie uczestników

★★★★★
★★★★★

Plany szkoleń z technologii Web Server

Nazwa kursu
Czas trwania
Opis
Nazwa kursu
Czas trwania
Opis
14 godzin
Lighttpd to bezpieczny, szybki, zgodny i bardzo elastyczny serwer WWW o otwartym kodzie źródłowym, zoptymalizowany pod kątem środowisk o wysokiej wydajności. Ma bardzo niski ślad pamięci w porównaniu do innych serwerów internetowych i zajmuje się ładowaniem procesora. Jego zaawansowany zestaw funkcji (FastCGI, CGI, Auth, kompresja danych wyjściowych, przepisywanie adresów URL i wiele innych) sprawia, że lighttpd jest doskonałym wyborem dla wysokowydajnych aplikacji internetowych. W tym prowadzonym przez instruktora kursie na żywo omawiamy podstawowe zagadnienia związane z instalowaniem, konfigurowaniem, zabezpieczaniem, optymalizacją i zarządzaniem serwerem Lighttpd. Dyskusje są interaktywne, a ćwiczenia są przeprowadzane przez wszystkich uczestników. Format kursu
 • Wykład częściowy, dyskusja częściowa, ciężka praktyka praktyczna.
7 godzin
Varnish to odwrotny serwer proxy dla dynamicznych witryn internetowych z dużą zawartością treści. W przeciwieństwie do Squid, który pierwotnie był pamięcią podręczną po stronie klienta, lub Apache i nginx, które są serwerami internetowymi, Varnish został zaprojektowany jako akcelerator HTTP. Varnish koncentruje się wyłącznie na HTTP, w przeciwieństwie do innych serwerów proxy obsługujących FTP, SMTP i inne protokoły sieciowe. Lakier jest używany przez Wiki Pedia, The New York Times, Facebook i Twitter, a także inne znane strony internetowe. W tym kursie uczestnicy dowiedzą się o funkcjach i podejściu do buforowania Varnish podczas ćwiczenia w konfiguracji i konfiguracji proxy Varnish w Linux . Kurs rozpoczyna się od odświeżenia kluczowych zasad sieci, a następnie zagłębia się w tematy związane z konfiguracją i konfiguracją oraz stopniowo przechodzi w kierunku złożonych implementacji. Pod koniec szkolenia uczestnicy zrozumieją, kiedy i gdzie warto wdrożyć Varnish, i będą mieli niezbędną praktykę, aby wdrożyć własne rozwiązania proxy Varnish. Publiczność
 • Technicy sieci
 • Projektanci sieci
 • Administratorzy systemu
Format kursu
 • Część wykładu, część dyskusji, ciężka praktyczna praktyka i wdrażanie, okazjonalne quizy do pomiaru postępu
21 godzin
Ten kurs jest przeznaczony dla administratorów systemów, którzy chcą mieć możliwość konfigurowania i monitorowania serwerów WWW. Obydwa skupiają się na ogólnej teorii HTTP i, z praktycznego punktu widzenia, prezentują specyficzny, wysokowydajny serwer sieciowy, Nginx .
7 godzin
Undertow to lekki serwer WWW napisany w Javie Jest używany przez WilfFly firmy JBoss wewnętrznie i jest popularny jako wbudowany serwer internetowy dla aplikacji opartych na JVM W ramach tego kursu uczestnicy dowiedzą się, jak skonfigurować serwer WWW Undertow jako samodzielny i wbudowany serwer internetowy Pod koniec kursu uczestnicy będą mieli zrozumienie architektury, funkcji i możliwości Undertow i będą mogli: Wdrażaj serwer Undertow i zarządzaj nim zarówno w trybie autonomicznym, jak i wbudowanym Umieść Undertow w kodzie aplikacji za pomocą wbudowanych interfejsów API Undertow Zintegruj Undertow z serwerem aplikacji Wildfly Skonfiguruj Undertow jako osadzony kontener serwletu dla Spring Boot Publiczność Administratorzy systemu Przedsiębiorcy aplikacji internetowych Inżynierowie DevOps Deweloperzy Format kursu Wykład częściowy, dyskusja częściowa, ćwiczenia i ciężka praktyka handson .
7 godzin
Gunicorn (Green Unicorn) jest Python WSGI (Web Server Gateway Interface) HTTP Server, który przesyła żądania z serwera internetowego (Apache, NGINX, itp.) do Python aplikacji internetowej lub ramki w tle. Ten instruktor prowadzony, szkolenie na żywo (online lub on-site) jest skierowany do inżynierów, którzy chcą uruchomić szybki, źródłowy serwer Gunicorn do uruchomienia Python aplikacji internetowych. Po zakończeniu szkolenia uczestnicy będą mogli:
  Instalacja i konfiguracja Gunicorn. Zrozum bloki budowlane w celu uruchomienia aplikacji internetowej Python Wyjaśnij rolę Gunicorn's i jak porównuje się z Java's Servlet API. Integruj Gunicorn z różnymi Python ramami internetowymi.
Format kursu
  Interaktywne wykłady i dyskusje. Dużo ćwiczeń i praktyk. Wdrażanie rąk w środowisku Live-Lab.
Opcje dostosowania kursu
  Aby poprosić o dostosowane szkolenie dla tego kursu, prosimy o kontakt, aby zorganizować.
21 godzin
Uczy uczestników podstaw administrowania IIS 7 i aplikacji na platformie .NET. Kurs jest połączeniem wykładów i ćwiczeń praktycznych. Delegaci uczą się przez działanie, z natychmiastowymi możliwościami zastosowania materiału, którego uczą się, do rzeczywistych problemów.
21 godzin
Uczy uczestników podstaw administrowania IIS 8 i aplikacji na platformie .NET.
Kurs jest połączeniem wykładów i ćwiczeń praktycznych. Delegaci uczą się przez działanie, z natychmiastowymi możliwościami zastosowania materiału, którego uczą się, do rzeczywistych problemów.
28 godzin
Microsoft IIS (Internet Information Services) jest serwerem internetowym do hostowania stron internetowych i innych treści. Używa GUI (graficzny interfejs użytkownika) do zarządzania stronami internetowymi i użytkownikami. Ten szkolenie na żywo prowadzone przez instruktora (online lub on-site) jest skierowane do administratorów systemów, którzy chcą korzystać z serwera internetowego z systemem Windows do hostingu strony internetowej lub aplikacji internetowej. Po zakończeniu szkolenia uczestnicy będą mogli:
  Instalacja [ 0 ] Konfiguracja Microsoft IIS do uruchamiania aplikacji internetowych, mediów strumieniowych, Exchange, SharePoint, itp. Zabezpieczenie danych i użytkowników serwera internetowego.
Format kursu
  Interaktywne wykłady i dyskusje. Dużo ćwiczeń i praktyk. Wdrażanie rąk w środowisku Live-Lab.
Opcje dostosowania kursu
  Aby poprosić o dostosowane szkolenie dla tego kursu, prosimy o kontakt, aby zorganizować.
14 godzin
In this instructor-led, live training in w Polsce, participants will learn how to maximize the performance of Nginx as they set up, configure, monitor and troubleshoot Nginx for handling various forms of HTTP / TCP traffic. Topics covered include how to configure the most important parameters in Nginx, the OS and a virtual machine to gain maximum value out of Nginx.
7 godzin
Tengine to serwer internetowy oparty na Nginx serwerze HTTP. Jest to preferowany wybór dla wysoce ruchliwych stron internetowych. Ten szkolenie na żywo prowadzone przez instruktora (online lub on-site) jest skierowane do administratorów systemów, którzy chcą zainstalować Tengine jako serwer internetowy lub reverse proxy server. Po zakończeniu szkolenia uczestnicy będą mogli:
  Instalacja i konfiguracja Tengine do obsługi ruchu HTTP / TCP. Uruchom Nginx jako równowaga obciążenia i odwrotny proxy. Maksymalizuj wydajność witryny poprzez optymalizację Tengine, systemu operacyjnego i wirtualnej maszyny.
Format kursu
  Interaktywne wykłady i dyskusje. Dużo ćwiczeń i praktyk. Wdrażanie rąk w środowisku Live-Lab.
Opcje dostosowania kursu
  Aby poprosić o dostosowane szkolenie dla tego kursu, prosimy o kontakt, aby zorganizować.
28 godzin
Ten kurs został stworzony dla administratorów stron internetowych, webmasterów lub każdego, kto chce zainstalować lub utrzymać serwer internetowy. Apache jest najpopularniejszym serwerem internetowym. Jest to oprogramowanie Open Source i działa dobrze z innymi oprogramowaniem Open Source, takimi jak Linux i MySQL. Ten kurs pokazuje, jak zainstalować prosty serwer Apache pod Linux i jak go zwiększyć do w pełni funkcjonalnego komercyjnego serwera internetowego zdolnego do obsługi zaawansowanych stron internetowych.
28 godzin
 • Utworzono administratorów i programistów Linux / Unix, którzy są zainteresowani zaangażowaniem się w serwery LInux / Unix
 • Nawet początkujący, posiadający podstawowe umiejętności i wiedzę na temat Linux , mogą nadrobić zaległości w tym kursie, jeśli podążasz za laboratorium instruktora i szczegółowo objaśniasz.
 • Ten kurs ma na celu przećwiczenie zarządzania serwerami Linux i pokazanie, że bardzo łatwo jest zrozumieć serwery Linux / Unix.
 • Kurs zostanie dostarczony publiczności z 40% wykładów, 50% laboratoriów i 10% pytań i odpowiedzi. Ten pięciodniowy kurs silnie akcentuje ćwiczenia laboratoryjne.
 • Dowiesz się, jak wdrażać i zarządzać 4 najlepszymi serwerami Linux które zapewniają bardzo przydatne usługi sieciowe w środowisku korporacyjnym o znaczeniu krytycznym.
 • Może być dostarczany w dowolnej dystrybucji (powszechnie stosowane są Fedora, CentOS)
7 godzin
Programowanie w Java przedsiębiorstw nie musi być ciężkie i oparte na mrówkach. Dowiedz się, jak ominąć złożoność konfigurowania i utrzymywania samodzielnego kontenera internetowego. Zamiast tego dowiedz się, jak osadzić serwer internetowy w aplikacji za pomocą wbudowanego Jetty . „Nie wdrażaj aplikacji w Jetty , wdrażaj Jetty w swojej aplikacji!” Niektóre tematy omówione w tym instruktażowym szkoleniu na żywo obejmują:
 • Tworzenie instancji Jetty jako POJO (Plain Old Java Object)
 • Zamiana Tomcat Jetty do integracji Spring Boot
 • Automatyczne wdrażanie osadzonego Jetty pomocą Maven
Zamów ten kurs już teraz! Publiczność
 • Deweloperzy
Format kursu
 • Część wykładu, część dyskusji, ćwiczenia i ciężka praktyka
14 godzin
Socket.IO jest biblioteką JavaScript, która umożliwia komunikację w czasie rzeczywistym między serwerami a klientami sieci Web. Ten szkolenie na żywo prowadzone przez instruktora (online lub on-site) jest skierowane do inżynierów sieciowych, którzy chcą użyć Socket.IO do tworzenia aplikacji internetowych w czasie rzeczywistym. Po zakończeniu szkolenia uczestnicy będą mogli:
  Ustaw aplikację internetową w czasie rzeczywistym między serwerem Express a przeglądarką. Przesyłanie i odbieranie obiektów w dwukierunkowy sposób między klientami internetowymi a serwerami. Tworzenie przewód do przeglądarki z serwera do transmisji danych.
Format kursu
  Interaktywne wykłady i dyskusje. Dużo ćwiczeń i praktyk. Wdrażanie rąk w środowisku Live-Lab.
Opcje dostosowania kursu
  Aby poprosić o dostosowane szkolenie dla tego kursu, prosimy o kontakt, aby zorganizować.

Last Updated:

Szkolenie Web Server, Web Server boot camp, Szkolenia Zdalne Web Server, szkolenie wieczorowe Web Server, szkolenie weekendowe Web Server, Kurs Web Server,Kursy Web Server, Trener Web Server, instruktor Web Server, kurs zdalny Web Server, edukacja zdalna Web Server, nauczanie wirtualne Web Server, lekcje UML, nauka przez internet Web Server, e-learning Web Server, kurs online Web Server, wykładowca Web Server

Kursy w promocyjnej cenie

Newsletter z promocjami

Zapisz się na nasz newsletter i otrzymuj informacje o aktualnych zniżkach na kursy otwarte.
Szanujemy Twoją prywatność, dlatego Twój e-mail będzie wykorzystywany jedynie w celu wysyłki naszego newslettera, nie będzie udostępniony ani sprzedany osobom trzecim.
W dowolnej chwili możesz zmienić swoje preferencje co do otrzymywanego newslettera bądź całkowicie się z niego wypisać.

Zaufali nam

This site in other countries/regions