Szkolenia OpenStack

Szkolenia OpenStack

Praktyczne szkolenia na żywo z OpenStack pomogą Ci poznać, zrozumieć i wdrożyć infrastrukturę chmury w oparciu o Openstack. Openstack jest zestawem narzędzi programistycznych, służących do impelementacji oraz zarządzania systemem przetwarzania w chmurze. Składa się z trzech komponentów: Compute (Nova), Object Storage (Swift), Image Service (Glance). OpenStack działa, dzięki inicjatywie OpenStack Foundation, w ramach usługi IaaS (Infrastructure as a Service). Wdrożenie wspomaga takie procesy jak zredukowanie ilości infrastruktury wewnętrznej, skalowanie w kilku aspektach dotyczących środowiska w czasie rzeczywistym zgodnie ze zmianami zachodzącymi w firmie i dostęp do najnowszych rozwiązań w tym zakresie.
Każde szkolenie z zakresu OpenStack może zostać dostosowane do potrzeb Twojego zespołu - o szczegóły zapytaj konsultanta NobleProg.
Szkolenie OpenStack jest dostępne jako "szkolenie stacjonarne" lub "szkolenie online na żywo".
Szkolenie stacjonarne może odbywać się lokalnie w siedzibie klienta w Polsce lub w ośrodkach szkoleniowych NobleProg w Polsce. Zdalne szkolenie online odbywa się za pomocą interaktywnego, zdalnego pulpitu DaDesktop .

NobleProg -- Twój lokalny dostawca szkoleń.

Opinie uczestników

★★★★★
★★★★★

Plany szkoleń z technologii OpenStack

Nazwa kursu
Czas trwania
Opis
Nazwa kursu
Czas trwania
Opis
14 godzin
Celem tego kursu jest zapoznanie się ze środowiskiem OpenStack zarówno od strony operatora, jak i administratora. Po krótkim wprowadzeniu do chmury obliczeniowej otrzymasz własną instancję OpenStack i wykonasz praktyczne czynności operacyjne i administracyjne. Kurs obejmuje wszystkie podstawowe elementy OpenStack, od ogólnej architektury po administrowanie chmurą. Format kursu obejmuje około 75% praktycznych warsztatów w rzeczywistym środowisku OpenStack.
14 godzin
Cel tego kursu jest dwojaki - zdobycie solidnej wiedzy na temat architektury OpenStack i nabycie dogłębnych umiejętności rozwiązywania problemów. W części dotyczącej architektury dowiesz się między innymi, jak zaprojektować sprzęt dla chmury publicznej i prywatnej, przygotować płaszczyznę kontroli o wysokiej dostępności, wybrać odpowiedni rozmiar smaków i bezpiecznie nadpisać zasoby chmury. Zdobycie wiedzy o wewnętrznych aspektach Neutron (Networking Service) jest kolejną istotną częścią architektury OpenStack. Następnie uczestnik zostanie wprowadzony w metody rozwiązywania problemów w klastrach OpenStack, począwszy od ogólnych wskazówek, poprzez rozwiązywanie problemów sieciowych, aż po zastrzeżenia dotyczące głównych usług OpenStack. Około 75% kursu obejmuje praktyczne warsztaty w rzeczywistym środowisku szkoleniowym OpenStack.
28 godzin
Kurs jest kompleksowym szkoleniem na temat OpenStack. Rozpoczyna się od wprowadzenia do systemu, następnie poprzez praktyczne warsztaty daje praktyczną wiedzę na temat zarządzania prywatnymi chmurami opartymi na OpenStack, a na koniec przedstawia rozwiązywanie problemów i zaawansowane tematy architektoniczne. Celem tego kursu jest zapoznanie się z ekosystemem OpenStack, a także zapewnienie silnego tła dla dalszej ekspansji i udoskonalania chmur OpenStack. Kurs obejmuje wszystkie tematy niezbędne do uzyskania certyfikatu OpenStack Administrator. 75% kursu opiera się na praktycznych warsztatach w rzeczywistym środowisku szkoleniowym OpenStack.
35 godzin
Kurs jest kompleksowym szkoleniem na temat OpenStack, rozszerzona wersja kursu OpenStack Bootcamp zawiera dodatkowe ćwiczenia, rozwiązywanie problemów i przykładowe zadania egzaminacyjne. Rozszerzona zawartość jest wyróżniona pogrubioną czcionką w konspekcie kursu. Rozpoczyna się od wprowadzenia do systemu, następnie poprzez praktyczne warsztaty daje praktyczną wiedzę na temat zarządzania prywatnymi chmurami opartymi na OpenStack, na końcu pojawia się rozwiązywanie problemów i zaawansowane tematy architektoniczne. Celem tego kursu jest zapoznanie się z ekosystemem OpenStack, a także zapewnienie silnego tła dla dalszej ekspansji i udoskonalania chmur OpenStack. Kurs obejmuje wszystkie tematy niezbędne do uzyskania certyfikatu OpenStack Administrator. 75% kursu opiera się na praktycznych warsztatach w rzeczywistym środowisku szkoleniowym OpenStack. Po zakończeniu kursu uczestnicy otrzymują wszystkie materiały i środowisko szkoleniowe do samodzielnej nauki i ćwiczeń w zakresie rozwiązywania problemów. Opcje dostosowywania Pełny kurs powinien trwać co najmniej 5 dni. Można go skrócić, jeśli niektóre tematy nie są istotne dla klienta. W przypadku, gdy uczestnicy są początkującymi OpenStack (wolniejsze tempo), zaleca się rozszerzenie kursu na 6 dni lub usunięcie niektórych zaawansowanych tematów. Kurs można również rozszerzyć o 1 dodatkowy dzień, w którym można przedstawić tematy OVN.  
14 godzin
Kurs zapewnia praktyczną wiedzę na temat bezpieczeństwa OpenStack i chmury prywatnej. Rozpoczyna się od wprowadzenia do systemu, a następnie uczestnicy zdobywają praktyczną wiedzę na temat bezpieczeństwa w chmurach prywatnych i zabezpieczania instalacji OpenStack. Podczas kursu prezentowany jest każdy z podstawowych modułów OpenStack, uczestnicy budują wirtualną tożsamość, obraz, zasoby sieciowe, obliczeniowe i pamięci masowej, omawiając jednocześnie odpowiednie tematy bezpieczeństwa. Każdy uczestnik otrzymuje własne środowisko szkoleniowe z kompletną instalacją OpenStack opartą na wybranej architekturze chmury (np. pamięci masowej, sieci). Szkolenie może być wysoce spersonalizowane w oparciu o potrzeby klienta. Opcje dostosowywania Szkolenie może trwać do 2 dni i koncentrować się na kluczowych aspektach istotnych dla klienta. Szkolenie można również rozszerzyć o tematy administracyjne, projektowe, sieciowe i/lub dotyczące rozwiązywania problemów związanych z OpenStack wdrożeniami.  
21 godzin
Kurs jest dogłębnym szkoleniem na temat sieci OpenStack. Rozpoczyna się od wprowadzenia do OpenStack i jego architektury, a następnie wyjaśnia podstawowe projekty OpenStack, takie jak usługa tożsamości (Keystone), usługa obrazu (Glance), usługa obliczeniowa (Nova), blokowa pamięć masowa (Cinder), aby opisać otoczenie sieci w OpenStack i skupić się głównie na projekcie sieciowym (Neutron). Wirtualna infrastruktura sieciowa jest opisana i oparta na projekcie Open Virtual Network, Open vSwitch i OpenFlow. Celem kursu jest zrozumienie podstawowych operacji i architektury OpenStack, a także zapoznanie uczestników z różnymi technologiami sieciowymi stojącymi za OpenStack, rozszerzenie informacji o OVN i podstawowych przepływach, zasobach i narzędziach. Opcje dostosowywania Szkolenie może trwać do 2 dni i koncentrować się na podstawowych aspektach istotnych dla klienta. Szkolenie można również rozszerzyć o tematy administracyjne, projektowe, sieciowe i/lub związane z rozwiązywaniem problemów dotyczących wdrożeń OpenStack. Możliwe jest opisanie innych podstawowych rozwiązań SDN, takich jak Linux Bridge lub OvS.
21 godzin
Celem tego kursu jest zapoznanie się ze środowiskiem OpenStack zarówno od strony operatora, jak i administratora. Po krótkim wprowadzeniu do chmury obliczeniowej otrzymasz własną instancję OpenStack i wykonasz praktyczne czynności operacyjne i administracyjne. Kurs obejmuje wszystkie podstawowe komponenty OpenStack, od ogólnej architektury po administrowanie chmurą. Format kursu obejmuje około 90% praktycznych warsztatów w prawdziwym środowisku OpenStack. Kurs obejmuje wszystkie tematy z egzaminu Certificate OpenStack Administrator i przygotowuje uczestnika do egzaminu zarówno teoretycznie, jak i praktycznie. Ponadto program kursu został rozszerzony o tematy, które pozwolą uczestnikowi lepiej zrozumieć wszystkie OpenStack zastrzeżenia wymagane do zdania egzaminu. Na koniec kursu każdy uczestnik będzie miał okazję sprawdzić się podczas próbnego egzaminu COA.
14 godzin
Kurs pozwala zrozumieć i wdrożyć infrastrukturę chmury w oparciu o OpenStack. Uczestnik pozna architekturę i możliwości OpenStack oraz różne scenariusze instalacji.
7 godzin
Kurs jest przeznaczony dla inżynierów i architektów IT, którzy szukają rozwiązania do hostowania prywatnej lub publicznej chmury IaaS (Infrastructure as a Service) za pośrednictwem OpenStack. Jest to również świetna okazja dla menedżerów IT, aby uzyskać przegląd wiedzy na temat możliwości, jakie może zapewnić OpenStack. Zanim zdecydujesz się na samodzielne wdrożenie, dalsze badanie tematu lub zatrudnienie strony trzeciej do wdrożenia, możesz rozważyć wszystkie za i przeciw, uczestnicząc w naszym kursie. Temat ten jest również dostępny jako indywidualne doradztwo. Cel kursu:
  zrozumieć, w jaki sposób chmura publiczna różni się od chmury prywatnej pod względem oferty i zarządzania zdobycie podstawowej wiedzy dotyczącej OpenStack
14 godzin
The course is dedicated to IT engineers and architects who are looking for a solution to host private or public IaaS (Infrastructure as a Service) cloud. Course goal:
 • gaining expert knowledge regarding OpenStack architecture design
14 godzin
OpenStack to oprogramowanie typu open source IaaS (Infrastructure as a Service). Jest popularny wśród Telecom dostawców, którzy chcą zoptymalizować swój stos sieciowy poprzez wirtualizację funkcji sieciowych (NFV). To prowadzone przez instruktora szkolenie na żywo (online lub na miejscu) jest przeznaczone dla inżynierów, architektów i menedżerów, którzy chcą wdrożyć chmurę OpenStack do zarządzania swoją infrastrukturą Telecom. Po zakończeniu tego szkolenia uczestnicy będą w stanie
  Planowanie, wdrażanie i administrowanie OpenStack jako chmurą prywatną. Zrozumienie architektury IaaS i jej implementacji w ramach OpenStack. Zastąpienie fizycznych routerów i serwerów maszynami wirtualnymi działającymi w chmurze prywatnej. Zmniejszenie kosztów infrastruktury i utrzymania dzięki wirtualizacji i przetwarzaniu w chmurze. Przyspieszenie wdrażania nowych usług dla klientów.
Format kursu
  Interaktywny wykład i dyskusja. Dużo ćwiczeń i praktyki. Praktyczne wdrożenie w środowisku live-lab.
Opcje dostosowywania kursu
  Aby zamówić niestandardowe szkolenie dla tego kursu, skontaktuj się z nami.
14 godzin
Mirantis OpenStack for Kubernetes (MOS) to platforma open source, która zapewnia infrastrukturę jako usługę dla środowisk chmurowych. Umożliwia zarządzanie cyklem życia i monitorowanie OpenStack oraz jego obsługiwanych komponentów w Kubernetes. To prowadzone przez instruktora szkolenie na żywo (na miejscu lub zdalnie) jest przeznaczone dla inżynierów DevOps i programistów, którzy chcą wdrażać i zarządzać OpenStack usługami w infrastrukturach chmurowych za pomocą Kubernetes. Po zakończeniu tego szkolenia uczestnicy będą w stanie
  Wdrażanie, konfigurowanie i zarządzanie systemem MOS i jego komponentami. Dostęp do OpenStack interfejsów API. Wykonywanie wspólnych OpenStack zadań operacyjnych (tworzenie kopii zapasowych, przywracanie itp.). Aktualizacja OpenStack wdrożeń.
Format kursu
  Interaktywny wykład i dyskusja. Dużo ćwiczeń i praktyki. Praktyczne wdrożenie w środowisku live-lab.
Opcje dostosowywania kursu
  Aby zamówić niestandardowe szkolenie dla tego kursu, skontaktuj się z nami.

Last Updated:

Szkolenie OpenStack, OpenStack boot camp, Szkolenia Zdalne OpenStack, szkolenie wieczorowe OpenStack, szkolenie weekendowe OpenStack, Kurs OpenStack,Kursy OpenStack, Trener OpenStack, instruktor OpenStack, kurs zdalny OpenStack, edukacja zdalna OpenStack, nauczanie wirtualne OpenStack, lekcje UML, nauka przez internet OpenStack, e-learning OpenStack, kurs online OpenStack, wykładowca OpenStack

Kursy w promocyjnej cenie

No course discounts for now.

Newsletter z promocjami

Zapisz się na nasz newsletter i otrzymuj informacje o aktualnych zniżkach na kursy otwarte.
Szanujemy Twoją prywatność, dlatego Twój e-mail będzie wykorzystywany jedynie w celu wysyłki naszego newslettera, nie będzie udostępniony ani sprzedany osobom trzecim.
W dowolnej chwili możesz zmienić swoje preferencje co do otrzymywanego newslettera bądź całkowicie się z niego wypisać.

Zaufali nam

This site in other countries/regions