Szkolenia OpenStack

Szkolenia OpenStack

Praktyczne szkolenia na żywo z OpenStack pomogą Ci poznać, zrozumieć i wdrożyć infrastrukturę chmury w oparciu o Openstack. Openstack jest zestawem narzędzi programistycznych, służących do impelementacji oraz zarządzania systemem przetwarzania w chmurze. Składa się z trzech komponentów: Compute (Nova), Object Storage (Swift), Image Service (Glance). OpenStack działa, dzięki inicjatywie OpenStack Foundation, w ramach usługi IaaS (Infrastructure as a Service). Wdrożenie wspomaga takie procesy jak zredukowanie ilości infrastruktury wewnętrznej, skalowanie w kilku aspektach dotyczących środowiska w czasie rzeczywistym zgodnie ze zmianami zachodzącymi w firmie i dostęp do najnowszych rozwiązań w tym zakresie.
Każde szkolenie z zakresu OpenStack może zostać dostosowane do potrzeb Twojego zespołu - o szczegóły zapytaj konsultanta NobleProg.
Szkolenie OpenStack jest dostępne jako "szkolenie stacjonarne" lub "szkolenie online na żywo".
Szkolenie stacjonarne może odbywać się lokalnie w siedzibie klienta w Polsce lub w ośrodkach szkoleniowych NobleProg w Polsce. Zdalne szkolenie online odbywa się za pomocą interaktywnego, zdalnego pulpitu DaDesktop .

NobleProg -- Twój lokalny dostawca szkoleń.

Opinie uczestników

★★★★★
★★★★★

Plany szkoleń z technologii OpenStack

Nazwa kursu
Czas trwania
Opis
Nazwa kursu
Czas trwania
Opis
14 godzin
Celem tego kursu jest zapoznanie się z środowiskiem OpenStack zarówno ze strony operatora, jak i administratora. Po krótkim wprowadzeniu do komputera w chmurze otrzymasz własną instancję OpenStack i wykonasz praktyczne działania operacyjne i administracyjne. Kurs obejmuje wszystkie podstawowe elementy OpenStack od ogólnej architektury do administracji chmury. Format kursu obejmuje około 75% praktycznych warsztatów w rzeczywistym środowisku OpenStack.
14 godzin
Celem tego kursu jest podwójne - zdobycie solidnej wiedzy na temat OpenStack architektury i zdobycie głębokich umiejętności rozwiązywania problemów. W części architektury dowiesz się, jak zaprojektować sprzęt dla publicznego i prywatnego chmury, przygotować płytę kontrolną o wysokiej dostępności, wybrać odpowiedni rozmiar zapachów i bezpiecznie przesadzić zasoby chmury, między innymi. Zdobądź wiedzę o wnętrzach Neutronu (Networking Serwis) jest kolejną istotną częścią OpenStack architektury. Następnie uczestnik zostanie wprowadzony do metod rozwiązywania problemów w OpenStack grupach, począwszy od ogólnych wskazówek, poprzez rozwiązywanie problemów sieciowych aż do caveat głównych OpenStack usług. Około 75% kursu składa się z praktycznych warsztatów w rzeczywistym środowisku szkoleniowym OpenStack.
28 godzin
Kurs jest kompleksowym szkoleniem na OpenStack. Zaczyna się od wprowadzenia do systemu, a następnie poprzez praktyczne warsztaty daje praktyczne wiedzę na temat zarządzania prywatnymi chmurami opartymi na OpenStack, ostatecznie rozwiązywanie problemów i zaawansowane tematy architektoniczne są obecne. Celem tego kursu jest zapoznanie się z OpenStack ekosystemem, a także zapewnienie silnego tła dla dalszego rozszerzenia i rafinacji OpenStack chmur. Kurs obejmuje wszystkie tematy niezbędne do ukończenia egzaminu Certificate OpenStack Administrator. 75% kursu opiera się na praktycznych warsztatach w rzeczywistym środowisku szkoleniowym.
35 godzin
Kurs jest kompleksowym szkoleniem na OpenStack, rozszerzona wersja kursu OpenStack Bootcamp obejmuje dodatkowe zajęcia, rozwiązywanie problemów i zadań egzaminu próbkowego. Rozszerzona zawartość jest ugruntowana w odważny w kursie. Zaczyna się od wprowadzenia do systemu, a następnie poprzez praktyczne warsztaty daje praktyczne wiedzę na temat zarządzania prywatnymi chmurami opartymi na OpenStack, ostatecznie rozwiązywanie problemów i zaawansowane, tematy architektoniczne są obecne. Celem tego kursu jest zapoznanie się z OpenStack ekosystemem, a także zapewnienie silnego tła dla dalszego rozszerzenia i rafinacji OpenStack chmur. Kurs obejmuje wszystkie tematy niezbędne do ukończenia egzaminu Certificate OpenStack Administrator. 75% kursu opiera się na praktycznych warsztatach w rzeczywistym środowisku szkoleniowym. Po zakończeniu kursu uczestnicy otrzymują wszystkie materiały i środowisko szkoleniowe do samostudowania i funkcji / rozwiązywania problemów.
14 godzin
Kurs zapewnia praktyczne wiedzę na temat OpenStack i prywatnej bezpieczeństwa w chmurze. Zaczyna się od wprowadzenia do systemu, a następnie uczestnicy otrzymują praktyczne informacje na temat bezpieczeństwa w prywatnych chmurach i zabezpieczenia instalacji.
21 godzin
The course is a profound training on OpenStack networking. It starts with the introduction to OpenStack and its architecture, then clarifies core OpenStack projects as Identity service (Keystone), Image service (Glance), Compute service (Nova), Block storage (Cinder) in order to describe the surroundings of the networks in OpenStack and mainly focus on Networking project (Neutron). Virtual network infrastructure is described and based on the Open Virtual Network project, Open vSwitch and OpenFlow. The goal of the course is to understand basic operations and architecture of OpenStack as well as to familiarize participants with various networking technologies behind OpenStack, extending information about OVN and underlying flows, resources and tools. Customization options The training can be contracted to 2 days, focusing on core aspects relevant for the customer. The training can be also extended regarding administrative, design, networking and/or troubleshooting topics concerning OpenStack deployments. It is possible to describe other underlying SDN solutions like Linux Bridge or OvS.
21 godzin
Kurs jest przeznaczony dla inżynierów i architektów IT, którzy szukają rozwiązania do obsługi prywatnej lub publicznej chmury IaaS (Infrastructure as a Service). Cel kursu:
 • zdobycie podstawowej wiedzy na temat projektowania, instalacji i administracji OpenStack ,
 • przygotowanie do egzaminu EX210 (Red Hat Certified System Administrator w Red Hat OpenStack ),
 • automatyczna i ręczna instalacja i konfiguracja klastra OpenStack .
14 godzin
Kurs pozwala zrozumieć i wdrożyć infrastrukturę chmury w oparciu o OpenStack. Uczestnik pozna architekturę i możliwości OpenStack oraz różne scenariusze instalacji.
7 godzin
Kurs jest przeznaczony dla inżynierów i architektów IT, którzy szukają rozwiązania do obsługi prywatnej lub publicznej chmury IaaS (Infrastructure as a Service).
Jest to również świetna okazja dla menedżerów IT, aby uzyskać przegląd wiedzy na temat możliwości, które może umożliwić OpenStack . Zanim wydasz dużo pieniędzy na wdrożenie OpenStack , możesz wziąć pod uwagę wszystkie zalety i wady, biorąc udział w naszym kursie.
Ten temat jest również dostępny jako indywidualne doradztwo. Cel kursu:
 • zdobycie podstawowej wiedzy na temat OpenStack
14 godzin
The course is dedicated to IT engineers and architects who are looking for a solution to host private or public IaaS (Infrastructure as a Service) cloud. Course goal:
 • gaining expert knowledge regarding OpenStack architecture design
14 godzin
OpenStack jest open source IaaS (infrastruktura jako usługa) stosu oprogramowania. Jest   popularny wśród dostawców usług telekomunikacyjnych, którzy chcą zoptymalizować ich stos sieciowy za pośrednictwem wirtualizacji funkcji sieciowych (NFV). ten prowadzony przez instruktora trening na żywo (na miejscu lub zdalnie) skierowany jest do inżynierów, architektów i menedżerów, którzy chcą wdrożyć chmurę OpenStack, aby zarządzać swoją infrastrukturą telekomunikacyjną. do końca tego szkolenia uczestnicy będą mogli:
 • plan, wdrożyć i administrować OpenStack jako Chmura prywatna.
 • zrozumienie architektury IaaS i jej implementacja w ramach OpenStack.
 • Zamień routery fizyczne i serwery na maszyny wirtualne działające w chmurze prywatnej.
 • redukcja kosztów infrastruktury i konserwacji dzięki wirtualizacji i przetwarzaniu w chmurze.
 • Expedite wdrażanie nowych usług dla klientów.
Format kursu
 • Interactive wykładu i dyskusji.
 • wiele ćwiczeń i praktyk.
 • praktyczne wdrożenie w środowisku laboratorium na żywo.
Opcje dostosowywania kursu
 • Aby poprosić o szkolenia dostosowane do tego kursu, skontaktuj się z nami, aby zorganizować.
14 godzin
This instructor-led, live training in w Polsce (online or onsite) is aimed at DevOps engineers and developers who wish to deploy and manage OpenStack services on cloud infrastructures using Kubernetes. By the end of this training, participants will be able to:
 • Deploy, configure, and manage MOS and its components.
 • Access OpenStack APIs.
 • Perform common OpenStack operations tasks (backup, restore, etc.).
 • Upgrade OpenStack deployments.

Last Updated:

Nadchodzące szkolenia z technologii OpenStack

Szkolenie OpenStack, OpenStack boot camp, Szkolenia Zdalne OpenStack, szkolenie wieczorowe OpenStack, szkolenie weekendowe OpenStack, Kurs OpenStack,Kursy OpenStack, Trener OpenStack, instruktor OpenStack, kurs zdalny OpenStack, edukacja zdalna OpenStack, nauczanie wirtualne OpenStack, lekcje UML, nauka przez internet OpenStack, e-learning OpenStack, kurs online OpenStack, wykładowca OpenStack

Kursy w promocyjnej cenie

Newsletter z promocjami

Zapisz się na nasz newsletter i otrzymuj informacje o aktualnych zniżkach na kursy otwarte.
Szanujemy Twoją prywatność, dlatego Twój e-mail będzie wykorzystywany jedynie w celu wysyłki naszego newslettera, nie będzie udostępniony ani sprzedany osobom trzecim.
W dowolnej chwili możesz zmienić swoje preferencje co do otrzymywanego newslettera bądź całkowicie się z niego wypisać.

Zaufali nam

This site in other countries/regions