Szkolenia Yocto Project

Szkolenia Yocto Project

Praktyczne szkolenie na żywo z Yocto Project. Projekt Yocto to wspólny projekt open source Linux Foundation, którego celem jest wytwarzanie narzędzi i procesów, które umożliwiają tworzenie dystrybucji systemu Linux dla oprogramowania wbudowanego i IoT, które są niezależne od podstawowej architektury wbudowanego sprzętu. Projekt zapewnia elastyczny zestaw narzędzi i przestrzeń, w której deweloperzy rozwiązań wbudowanych na całym świecie mogą udostępniać technologie, stosy oprogramowania, konfiguracje i najlepsze praktyki, które można wykorzystać do tworzenia dostosowanych obrazów Linuksa dla urządzeń wbudowanych i IOT lub wszędzie tam, gdzie potrzebny jest dostosowany system operacyjny Linux .

Szkolenie z Yocto Project są dostępne jako "szkolenie na miejscu" lub "szkolenie na żywo".Szkolenie stacjonarne może odbywać się lokalnie w siedzibie klienta w Polsce lub w ośrodkach szkoleniowych NobleProg w Polsce. Zdalne szkolenie online odbywa się za pomocą interaktywnego, zdalnego pulpitu DaDesktop .

NobleProg -- Twój lokalny dostawca szkoleń.

Opinie uczestników

★★★★★
★★★★★

Plany szkoleń z technologii Yocto Project

Nazwa kursu
Czas trwania
Opis
Nazwa kursu
Czas trwania
Opis
28 godzin
Yocto Project to projekt open-source do tworzenia wbudowanych systemów Linux. Używa hosta kompilacji opartego na OpenEmbedded (OE), który wykorzystuje narzędzie BitBake, do tworzenia kompletnych obrazów Linuksa W tym prowadzonym przez instruktora szkoleniu na żywo uczestnicy dowiedzą się, jak stworzyć system kompilacji dla wbudowanego systemu Linux w oparciu o Yocto Project. Po zakończeniu tego szkolenia uczestnicy będą w stanie
    Zrozumienie podstawowych koncepcji stojących za Yocto Project systemem kompilacji, w tym receptur, metadanych i warstw. Zbuduj obraz systemu Linux i uruchom go w emulacji. Oszczędność czasu i energii przy tworzeniu wbudowanych systemów Linux.
Format kursu
    Część wykładu, część dyskusji, ćwiczenia i praktyka
Inne opcje:
    Buildroot jest prostszą alternatywą dla projektu Yocto Aby zamówić niestandardowe szkolenie dla tego kursu, skontaktuj się z nami.
28 godzin
Opis To czterodniowe szkolenie łączy teorię z praktycznymi ćwiczeniami w celu wprowadzenia Yocto Project. Odpowiada na często zadawane pytania, takie jak:
    Czy naprawdę konieczne jest używanie innej wersji toolchaina/bibliotek/pakietów dla każdego projektu GNU/Linux, a do tego stosowanie innego przepływu pracy? Czy można zapewnić, że środowisko programistyczne jest identyczne dla wszystkich deweloperów/dostawców i że za ponad 10 lat nadal będzie można tworzyć identyczne kompilacje jak dziś? Czy YP może pomóc dowiedzieć się, na jakich licencjach oprogramowania są licencjonowane używane pakiety?
Sesje praktyczne odbywają się na docelowym sprzęcie (np. Beagle Bone Black Rev. C - http://beagleboard.org/BLACK). Po szkoleniu będziesz mógł pobrać obraz docker z Ubuntu 14.x i wszystkimi preinstalowanymi zależnościami oraz przykładami, aby pracować z materiałem kursu we własnych laboratoriach. Należy pamiętać, że nie jest to kurs wprowadzający do Embedded GNU/Linux. Powinieneś już wiedzieć, jak działa Embedded GNU / Linux i jak skonfigurować / zbudować jądro GNU / Linux i sterowniki jądra. Kto powinien wziąć udział? Używasz już GNU/Linuksa w swoich projektach i prawdopodobnie słyszałeś o Yocto Project, ale nie odważyłeś się przyjrzeć mu bliżej lub miałeś trudności z jego używaniem. Nie wiesz, czy i jak twój codzienny przepływ pracy może być dostosowany do YP i ogólnie uważasz, że YP jest raczej skomplikowany. Po co nam to wszystko, skoro wcześniej wszystko było (podobno) znacznie łatwiejsze? Po szkoleniu powinieneś być w stanie zdecydować, czy potrzebujesz YP, czy nie. Warsztaty skierowane są do programistów, programistów, inżynierów systemowych, testerów, administratorów, inżynierów i innych osób zainteresowanych YP, posiadających solidną wiedzę na temat Embedded GNU/Linux.

Last Updated:

Szkolenie Yocto Project, Yocto Project boot camp, Szkolenia Zdalne Yocto Project, szkolenie wieczorowe Yocto Project, szkolenie weekendowe Yocto Project, Kurs Yocto Project,Kursy Yocto Project, Trener Yocto Project, instruktor Yocto Project, kurs zdalny Yocto Project, edukacja zdalna Yocto Project, nauczanie wirtualne Yocto Project, lekcje UML, nauka przez internet Yocto Project, e-learning Yocto Project, kurs online Yocto Project, wykładowca Yocto Project

Kursy w promocyjnej cenie

Newsletter z promocjami

Zapisz się na nasz newsletter i otrzymuj informacje o aktualnych zniżkach na kursy otwarte.
Szanujemy Twoją prywatność, dlatego Twój e-mail będzie wykorzystywany jedynie w celu wysyłki naszego newslettera, nie będzie udostępniony ani sprzedany osobom trzecim.
W dowolnej chwili możesz zmienić swoje preferencje co do otrzymywanego newslettera bądź całkowicie się z niego wypisać.

Zaufali nam

This site in other countries/regions